smučarski skoki Maja Vtič Nika Prevc Nika Prevc Katra Komar Nika Križnar Nika Križnar sapporo Ema Klinec Ema Klinec

Nedelja, 8. 1. 2023, 5.59

SMUČARSKI SKOKI, SAPPORO (Ž)

Sijajna Ema Klinec še enkrat zablestela, odlična tudi Nika Križnar

Ema Klinec | Ema Klinec je na Japonskem dvakrat osvojila drugo mesto. | Foto SloSki

Ema Klinec je na Japonskem dvakrat osvojila drugo mesto.

Na drugi tekmi smučarskih skakalk za svetovni pokal v japonskem Sapporu je Ema Klinec ponovila včerajšnje drugo mesto, slovenski uspeh je na petem mestu dopolnila še Nika Križnar. Zmagala je Norvežanka Silje Opseth.

Ema Klinec
Sportal Izjemna predstava Eme Klinec, ki je na Japonskem predse spustila zgolj Nemko

Sončni, a mrzli Sapporo je gostil še drugo tekmo smučark skakalk za točke svetovnega pokala v manj kot 20 urah razlike. Odlična je bila znova Ema Klinec, ki je v prvi seriji po doskoku pri 128 metrih prevzela vodstvo, a 106,1 točke je bilo dovolj na koncu za četrto mesto po prvi seriji. Nika Križnar je bila le dve mesti za njo, s 123 metri in 95,9 točke si je šesto mesto delila z Norvežanko Anno Odine Stroem

Ema Klinec je v drugi seriji s četrtega skočila na drugo mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Ema Klinec je v drugi seriji s četrtega skočila na drugo mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V finalu je v dobrih vetrovnih razmerah nato enega boljših skokov na Okurajami prikazala Nika Križnar, ki je pristala pri 127,5 metra, 217,6 točke pa jo je popeljalo do petega mesta. S 122 metri je bila nato ob precej slabših vetrovnih pogojih znova sijajna Ema Klinec, ki je z 227,3 točke premagala tako sobotno zmagovalko Nemko Katharino Althaus kot Avstrijko Evo Pinkelnig in se še drugič v dveh dneh razveselila drugega mesta. Boljša je bila tokrat le Norvežanka Silje Opseth s 121 metri in 232,1 točke, ki je vodila že po prvi seriji, tretje mesto je zasedla Eva Pinkelnig s 121 metri in 225,7 točke, Katharina Althaus je bila na koncu četrta.

"Nov dan, nove stopničke. Super, vesela sem za še eno potrditev dobrih skokov, dobrega dela. Zdaj pa samo še čakam da en ali dva skoka res zadenem. To je zdaj tako konstantno, da verjamem, da se bo prav kmalu zgodilo. Treba je biti potrpežljiv. Tudi v telemarku imam še malo rezerve, nekatere dobijo boljše ocene. A sem res zdaj super vesela in res se veselim nadaljnjih tekem," je po koncu dejala Klinčeva.

Zmagala je Silje Opseth. | Foto: Sportida Zmagala je Silje Opseth. Foto: Sportida

Kaj pa ostale Slovenke?

Že v jutranjih kvalifikacijah na Okurajami je izpadla Nika Prevc, po prvi seriji je kazalo, da sta se poslovili še Maja Vtič, ki je s 94 metri zasedla 31. mesto, le sedem desetink za trideseterico, in Katra Komar, ki je z 91,5 metra zasedla 36. mesto. Že kmalu po koncu serije je bila diskvalificirana Marita Kramer, kar je odprlo pot v finale Vtičevi na 30. mestu. Vtičeva je v finalu nastopila malce kasneje, saj je pozno izvedela, da bo lahko skakala, na koncu pa je s 93 metri ter skupno 94,3 točke tako kot včeraj osvojila eno točko svetovnega pokala.

Nika Križnar je osvojila peto mesto. | Foto: AP / Guliverimage Nika Križnar je osvojila peto mesto. Foto: AP / Guliverimage

"Super. Sapporo je bil vedno uganka, sploh ta skakalnica. Letos dvakrat stopničke. Danes druga Ema in peta Nika z res lepim drugim skokom. To je en del ekipe, medtem ko je drugi del ekipe danes malenkost razočaral. Mlada Nika Prevc je poskušala narediti vse, pazila je na več napak, a se ji skok ni izšel, kar ji ne gre zameriti, a res je ob tem naredila drugačno napako, ki jo je stala uvrstitve na tekmo. Katra danes pod pričakovanji, Maja Vtič pa je tudi nekako dobila podarjeno točko zaradi diskvalifikacije. Drugi skok je bil slab, ker je že bila spakirana za v hotel," je nastope svojih varovank pokomentiral glavni trener Zoran Zupančič.

V skupnem seštevku je Nika Križnar padla na peto mesto, tik za njo je Ema Klinec, vodi pa še naprej Eva Pinkelnig.