Marjan Jelenko Johannes Rydzek

Sreda, 1. 3. 2017, 16.44

Rydzek še do tretje zlate kolajne v Lahtiju

Johannes Rydzek | Foto Reuters

Nemški nordijski kombinatorec Johannes Rydzek je na današnji tekmi osvojil še svojo drugo posamično kolajno na svetovnem prvenstvu v Lahtiju, skupaj že tretjo. Drugi je bil Japonec Akito Watabe, ki je za njim zaostal 4,8 sekunde, tretji pa je bil Francoz Francois Braud (+13,0).

Po skakalnem delu na veliki skakalnici je bil v najboljšem položaju Avstrijec Mario Seidl, ki je imel s skokom dolgim 132 metra pred deset kilometrsko preizkušnjo 46 sekund prednosti pred rojakom Wilhelmom Deniflom (125,5 m) in 54 pred Watabejem (125 m) in Braudom (122,5 m). Zmagovalec prve posamične preizkušnje s srednje skakalnice Rydzek je bil peti (122 m), ki se je v smučino podal minuto za Seidlom.

V tekaški preizkušnji je petindvajsetletni Rydzek, trenutno tudi vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega pokala, še enkrat več potrdil svojo premoč in z izjemnim finišem prehitel vse svoje tekmece ter v cilj prišel pred Watabejem, tretji pa je bil Braud.

Prišel je do pete kolajne na svetovnih prvenstvih

Za Rydzeka je bila to že peta zlata kolajna na svetovnih prvenstvih, ima pa še štiri srebrne in bronasto kolajno, Watabe je po zmagi na štafetni tekmi leta 2009 v Liberecu prišel do svoje prve posamične kolajne, Braude pa je srebrni kolajni predlani v Falunu v Lahtiju dodal še bron. V svoji zbirki kolajn ima še dve zlati kolajni s francosko štafeto, s katero je bil še enkrat tretji.

Oba Avstrijca, ki sta vodila po skakalni preizkušnji, sta ostala brez kolajne. Seidl je bil četrti, Denifl pa peti.

Od Slovencev je do cilja prišel le en

Od dveh slovenskih kombinatorcev je do cilja prišel le Vrhovnik, ki je šel na progo kot 39., 3:11 minute za Seidlom, na skakalnici pa je preletel 108 metrov. V teku je izgubil osem mest, z zaostankom 7:23,5 pa je bil 47. Brez uvrstitve je ostal Marjan Jelenko, ki je bil po skokih 23. (116,5 m), s starta tekaške preizkušnje, ki je ni končal, pa je krenil 1:56 minute za Seidlom.