Četrtek,
6. 2. 2025,
17.20

Osveženo pred

3 ure, 26 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,58

Natisni članek

Natisni članek

Saalbach 25 Saalbach 25 Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju Ricarda Haaser superveleslalom alpsko smučanje Lindsey Vonn

Četrtek, 6. 2. 2025, 17.20

3 ure, 26 minut

SP v alpskem smučanju

Ricarda Haaser ima strgane vezi, z Lindsey Vonn ni hujšega

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,58
Lindsey Vonn | Lindsey Vonn je odstopila, ob udarcu v kol pa prejela močan udarec v rame, zato grimasa v ciljnem izteku. | Foto Guliverimage

Lindsey Vonn je odstopila, ob udarcu v kol pa prejela močan udarec v rame, zato grimasa v ciljnem izteku.

Foto: Guliverimage

Avstrijska smučarka Ricarda Haaser, ki je padla na superveleslalomu na svetovnem prvenstvu v Salbaachu, si je poškodovala kolenske vezi. Udarec v ramo je utrpela tudi Američanka Lindsey Vonn, ki v Saalbachu sicer natopa bolna, a z njo ni nič resnejšega in napoveduje svoj nastop tudi na sobotnem smuku. Zlato kolajno je osvojila Avstrijka Stephanie Venier, Ilka Štuhec pa je bila 22.

Stephanie Venier
Sportal Na stopničkah štiri, Štuhec ni bila zadovoljna #video

Ricarda Haaser | Foto: Guliverimage Ricarda Haaser Foto: Guliverimage Kot poroča avstrijska televizija ORF, ima Ricarda Haaser strgane križne in prednje vezi desnega kolena. Poškodbo je potrdila tudi avstrijska smučarska zveza, potem ko je Haaserjeva že prestala podroben zdravniški pregled v Innsbrucku. Kot je zapisala ORF, je tako ne le domače svetovno prvenstvo, pač pa tudi sezona za bronasto s prejšnjega prvenstva v Meribelu v kombinaciji že končana.

Haaser je na superveleslalomu štartala s številko tri, po enem od skokov pa je trdo pristala, izgubila nadzor nad smučmi in zletela s proge. Po padcu je sicer še sama prismučala do ciljnega prostora, a s precej bolečinami. V avstrijski ekipi je huda poškodba Tirolke povzročila tudi kadrovske skrbi. Haaser bi namreč morala po prvotnih načrtih nastopiti še v smuku, veleslalomu in na ekipni tekmi.

Vonn brez hujših posledic

Dobro jo je, kot vse kaže, odnesla Lindsey Vonn, ki je superveleslalomsko preizkušnjo končala po približno 25 sekundah. "Ko sem zadela ob vratca, so me ta zadela v živec in sem izgubila občutek v roki. To je res strašno bolelo, a se občutek počasi vrača," je takoj po tekmi dejala Američanka, ki je ob tem potarnala tudi nad težavami z materialom. "Smuči so bile preveč agresivne," je še dodala Vonn, ki se še naprej spopada z boleznijo, ta ji je vzela ogromno energije.

SP Saalbach, Italija, zlato
Sportal Prvo zlato v Italijo, pričakovano hiter izpad slovenskega kvarteta
Ilka Štuhec kolajna
Sportal Nova disciplina: Štuhec in Slokar skupaj po kolajno
Žan Kranjec
Sportal Žan Kranjec po manjkajočo kolajno: Verjamem, da jo imam v nogah