Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Jaka Lopatič

Četrtek,
23. 4. 2015,
10.47

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 23. 4. 2015, 10.47

9 let, 2 meseca

Pri skokih bo vse manj možnosti za goljufijo

Jaka Lopatič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Na tradicionalnem zasedanju skakalnega komiteja mednarodne smučarske zveze FIS so se odločili, da bodo poostrili kontrolo skakalnih dresov.

Do zdaj je bila praksa, da je glavni kontrolor Sepp Gratzer preverjal skakalne drese po opravljenem nastopu tekmovalcev. Glede tega, kaj so počeli skakalci na vrhu zaletišča pred nastopom, ni imel nadzora.

V zadnji sezoni se je v skakalni javnosti sprožila burna razprava o potezi skakalca Andersa Jacobsna, ki se je ta teden poslovil od skokov. Norvežan si je namreč pred skokom potegnil dres krepko navzdol, da ga je imel pri rokavih čez zapestje, strokovnjaki pa so menili, da je s tem v zraku dobil na površini. Če ne bi na tisti tekmi v Garmisch-Partenkirchnu zmagal, ne bi bil v središču pozornosti, tako pa je dal odgovornim pri skokih misliti, da so na zasedanju skakalnega komiteja FIS sprejeli nov sklep.

Za novo sezono zato pripravljajo spremembo, ki jo bodo začeli uvajati že na prvi tekmi celinskega pokala v poletnem obdobju, ki bo 4. julija v Kranju.

Drese skakalcev in skakalk bodo v prihodnje nadzirali že pred njihovimi nastopi na vrhu skakalnice. Po meritvah, ki jih bodo opravili, tekmovalci ne bodo smeli narediti nobene spremembe na dresu. Vrednosti dresov bodo skrbno shranjevali in jih primerjali.

Zbrane informacije, ki jih bodo dobili poleti, bodo preučili in nato sprejeli odločitev za zimo.

Ne spreglejte