Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Plestenjak

Ponedeljek,
19. 3. 2012,
8.07

Osveženo pred

8 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 19. 3. 2012, 8.07

8 let, 10 mesecev

Planiška nedeljska idila tudi za reševalce

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Če je imela zdravniška služba v soboto nekaj preglavic z vinjenimi gledalci, izstopal je ''junak'', ki je imel v krvi kar 4,8 promila alkohola, je nedeljska tekma minila v bolj športnem duhu.

Tako je bil v nedeljo, ko smo pod Poncami spremljali sklepno dejanje finala svetovnega pokala v smučarskih skokih, edini gost zdravstvene službe eden izmed predtekmovalcev. V nedeljo ni mogel preizkusiti velikanke, saj se je v soboto poškodoval pri igranju košarke. ''Sporočili so nam, da si je poškodoval gleženj, tako da smo ga v nedeljo oskrbeli v domu Planica. Sumilo se je, da si je zlomil gleženj, a je pregled v jeseniški bolnišnici razodel, da ni bilo hujše poškodbe,'' je Sportalu zatrdil dr. Tomislav Mirkovič. Vodja zdravstvene službe v Planici si je lahko dan po napornem sobotnem programu, ko so delovne šotore obiskovali takšni in drugačni pacienti, le oddahnil. Ni imel opravka prav z nobenim gledalcem, ki bi zaradi alkoholiziranega stanja potreboval pomoč. To je bila povsem drugačna slika od sobotne (takrat se je v Planici zbralo 22.000 gledalcev), ko so bili šotori pogosto polni. Največ ''pacientov'' je pregloboko pogledalo v kozarec, štirikrat pa so posredovali tudi v ambulanti za tekmovalce. Na srečo brez resnejših posledic, čeprav bi se lahko planiški obisk zelo pijanega obiskovalca, ki je imel v krvi kar 4,8 promila alkohola, končal z najbolj črnim scenarijem.

Poleg vinjenih obiskovalcev so za nekaj dodatnega dela v soboto poskrbeli še razgreti navijači, ki so medsebojno fizično obračunali. Po 16. uri se je tako stepla skupinica planiških ''občudovalcev'' z Notranjske, končna bilanca po zdravstvenem pregledu pa je s prstom pokazala na dva polomljena nosa. Policisti so najbolj vročekrvnega navijača zaradi razgrajanja vklenili, to pa je bil tudi edini tovrstni primer na letošnji izvedbi planiškega dogodka. Zdravstvena služba je opravila manj posegov kot v prejšnjih letih, tako da lahko oceni predsednika organizacijskega komiteja Planica Dragu Bahunu, da postaja Planica vedno bolj športni praznik, ne pa praznik veseljačenja, do neke mere kar prikimamo. Sploh po tako mirni nedelji, ki je minila brez izgredov. Žal tudi brez finalne serije, a je za dodatno veselje poskrbel Robert Kranjec, skupni zmagovalec v seštevku tekem svetovnega pokala v poletih.

Ne spreglejte