Meta Hrovat Ana Bucik Tina Robnik Maruša Ferk

Sobota, 30. 11. 2019, 19.57

Killington, veleslalom (Ž)

Po dveh ničlah Meta Hrovat znova v najboljši deseterici

Meta Hrovat | Meta Hrovat je drugi veleslalom sezone končala na desetem mestu. | Foto Getty Images

Meta Hrovat je drugi veleslalom sezone končala na desetem mestu.

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je po dveh uvodnih ničlah znova del elitne veleslalomske deseterice. Na drugem veleslalomu sezone v Killingtonu je osvojila deseto mesto. Po zaslugi Marte Bassino in Federice Brignone Italijanke slavijo dvojno zmago. Tretje mesto je pripadlo domači junakinji Mikaeli Shiffrin.

Marta Bassino je v finalu ubranila vodstvo po prvi vožnji. Triindvajsetletnica se je veselila svoje prve zmage v svetovnem pokalu. Na drugo mesto je potisnila lansko zmagovalko veleslaloma v Killingtonu Federico Brignone (+0,26), ki je na stopničke z najboljšo finalno vožnjo skočila s sedmega izhodišča s prve proge. Shiffrinova (+0,29) je tudi v finalu napredovala in je s petega skočila na tretje mesto.

Shiffrinovi sicer tudi v četrtem poizkusu ni uspel preboj na sam veleslalomski vrh na tem prizorišču. Američanka je v Killingtonu dobila doslej vse tri slalome.

Senzacionalna zmagovalka prvega veleslaloma sezone, novozelandska najstnica Alice Robinson, je tokrat odstopila na prvi progi.

Marta Bassino se veseli prve zmage v svetovnem pokalu. | Foto: Reuters Marta Bassino se veseli prve zmage v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

"Od srca se mi je odvalil en majhen kamenček"

Hrovatova, njen skupni zaostanek je znašal 1,34 sekunde, je prišla do svojih prvih točk v sezoni, potem ko je na ledeniški veleslalomski premieri nad Söldnom odstopila v finalu, na slalomu v Leviju pa je bila prepočasna za drugo vožnjo. Deseto mesto je tudi najboljši dosežek Hrovatove na veleslalomih v Killingtonu.

"Od srca se mi je odvalil en majhen kamenček. V nedeljo in v prihodnje bom vsekakor lahko startala bolj sproščeno," je bila po tekmi zadovoljna Hrovatova.

V finalni vožnji tekme v ameriški zvezni državi Vermont so nastopile tri Slovenke.

Prirediteljem nagajal veter

Tina Robnik je bila 24. | Foto: Reuters Tina Robnik je bila 24. Foto: Reuters Ana Bucik in Tina Robnik sta se tudi na drugem veleslalomu sezone uvrstili med dobitnice točk. Bucikova (+2,56) je bila še drugič na veleslalomu za svetovni pokal 23., Robnikova (+2,65) pa se je morala zadovoljiti s 24. mestom, potem ko je uvodni veleslalom končala v prvi enajsterici.

Na startnem seznamu prve vožnje je bila tudi Maruša Ferk, ki pa se ni odločila za start.

V Killingtonu bo v nedeljo na sporedu še slalom za točke svetovnega pokala alpskih smučark.

Šlo je sicer za "sprinterski" veleslalom. Organizatorji so zaradi premočnega vetra v zgornjem delu obe progi skrajšali.

"Proga je zelo ledena, tako da se bo že vsaka manjša napaka lahko odrazila v veliki izgubi časi ali odstopu. Za dober rezultat bo potreben popoln napad in perfektni vožnji. Upam, da se nam izide tudi v nedeljo," napoveduje trener slovenske ekipe Janez Slivnik.