teniški globus Andreja Klepač

Petek, 21. 5. 2021, 18.46

Teniški globus, 21. maj 2021

Klepačeva se je v konkurenci dvojic v Parmi prebila v finale

Andreja Klepač | Andreja Klepač in Darija Jurak sta se prebili v finale turnirja v Parmi. | Foto Guliverimage

Andreja Klepač in Darija Jurak sta se prebili v finale turnirja v Parmi.

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač se je na turnirju WTA v Parmi z nagradnim skladom 235.000 evrov uvrstila v finale v konkurenci dvojic. V polfinalu je Klepačeva skupaj s Hrvatico Darijo Jurak ugnala japonsko-tajvansko navezo Misaki Doi in Su-wei Hsieh s 3:6, 7:6 (4) in 10:8.

V finalu se bosta Klepačeva in Jurakova pomerili s četrtima nosilkama, Američankama Cori Gauff in Caty McNally. Mladi Američanki sta ugnali prvopostavljeno Čilenko Alexo Guarachi in Američanko Desirae Krawczyk s 7:5, 7:6 (4). Sedemnajstletna Gauffova bo v Parmi igrala tudi v finalu med posameznicami proti Kitajki Qiang Wang.

Aljaž Bedene
Sportal Bedene poražen v četrtfinalu Lyona

Za naslov v Ženevi Shapovalov in Ruud

V finalu teniškega turnirja serije ATP v švicarski Ženevi se bosta v soboto pomerila Kanadčan Denis Shapovalov in Norvežan Casper Ruud. Drugopostavljeni Kanadčan je v polfinalu ugnal Urugvajca Pabla Cuevasa s 6:4, 7:5, medtem ko je Ruud, sicer tretji nosilec, s 6:3, 6:2 premagal Pabla Andujarja.

Nekoliko več težav je imel ob preboju v finale Shapovalov. Na koncu je po uri in 43 minutah vendarle ugnal specialista za peščena igrišča Cuevasa in se uvrstil v tretji finale na najvišji ravni, prvi na pesku. Doslej je enkrat slavil, in sicer v Stockholmu oktobra 2019. Mesec dni kasneje je igral tudi v finalu mastersa v Parizu, ugnal pa ga je Novak Đoković.

Ruud je v 80 minutah zanesljivo slavil proti Špancu Andujarju. Slednji je v drugem krogu izločil Rogerja Federerja. Tokrat proti vse boljšemu Norvežanu ni imel možnosti. Ruud se je četrtič v karieri uvrstil v finale, tako kot Shapovalov pa bo lovil drugo lovoriko. Doslej je edinkrat slavil v Buenos Airesu lanskega februarja, izgubil pa je na zadnji stopnički v Houstonu 2019 in Santiagu 2020. Vsi turnirji so potekali na peščeni podlagi.

Wangova in Gauffova v finalu Parme

Kitajka Qiang Wang in Američanka Coco Gauff sta finalistki turnirja serije WTA v italijanski Parmi. Devetindvajsetletnica iz Tianjina je v polfinalu ugnala Američanko Sloane Stephens s 6:2, 7:6 (3) in se uvrstila v peti finale v karieri. Gauffovi je to uspelo drugič, potem ko je bila boljša od Čehinje Katerine Siniakove s 7:5, 1:6, 6:2.

Tretjepostavljena ameriška najstnica se je na igrišču potila dve uri in 10 minut. Obe tekmici sta sicer dosegli po štiri "breake", a je Gauffova z dvema v prvem in dvema v tretjem nizu storila dovolj za drugi finale na najvišji ravni. Doslej je slavila v avstrijskem Linzu oktobra 2019, ko je štela vsega 15 let.

Šesta nosilka Wangova pa bo v finalu igrala prvič po letu 2018. To je bilo nasploh njeno najboljše leto, saj je takrat vpisala vse štiri nastope v finalih serije WTA. Dva je dobila (Jiangxi, Guangzhou), dva pa izgubila (Hong Kong, Zhuhai). V Parmi je v polfinalu ugnala zmagovalko OP ZDA 2017 Stephensovo, v drugem nizu pa se je rešila po zaostanku 1:5 ter ubranila tri priložnosti za izenačenje na 1:1 v nizih.

Doslej se Gauffova in Wangova še nista pomerili med seboj. Finale bo na sporedu v soboto.