Torek,
2. 9. 2025,
7.21

Osveženo pred

3 dni

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,27

Natisni članek

Natisni članek

US Open Karolina Muchova Amanda Anisimova Iga Swiatek tenis Naomi Osaka Coco Gauff WTA OP ZDA

Torek, 2. 9. 2025, 7.21

3 dni

OP ZDA, 9. dan (WTA)

Osaka zlahka izločila Gauff, Anisimovo čaka znova obračun s Swiatek

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,27
OP ZDA Naomi Osaka | Naomi Osaka se očitno vrača v staro dobro formo. Izločila je Coco Gauff. | Foto Reuters

Naomi Osaka se očitno vrača v staro dobro formo. Izločila je Coco Gauff.

Foto: Reuters

V ženski konkurenci je znana prva polovica četrtfinalistk na odprtem prvenstvu ZDA. Kot prva se je v četrtfinale uvrstila Poljakinja Iga Swiatek, za njo pa prav tako v samo eni uri Japonka Naomi Osaka. Ta je presenetljivo zlahka premagala eno od favoritk za končno zmago, Američanko Coco Gauff. Med osem najboljših sta se prebili še Čehinja Karolina Muchova in Američanka Amanda Anisimova, ki je Brazilki Beatriz Haddad Maia prepustila le tri igre.

Jannik Sinner
Sportal Jannik Sinner tako nadigral tekmeca, da je prejel nevsakdanji kompliment

Osaka za četrtfinale zlahka izločila Gauff

Veliko razočaranje za Coco Gauff. | Foto: Reuters Veliko razočaranje za Coco Gauff. Foto: Reuters Dvoboj med Naomi Osako in Coco Gauff ni bil le dvoboj za uvrstitev v četrtfinale, ampak je imel posebno zgodovino. Obe igralki sta se na tem turnirju že srečali, najbolj nepozaben ostaja njun dvoboj iz leta 2019, ko je Osaka v ganljivem trenutku po zmagi tolažila mlado Coco in jo povabila na skupni intervju.

Glede na trenutno formo in domače igrišče smo menili, da ima Gauff prednost, a je Osaka že večkrat dokazala, da se lahko vrne na vrh, ko je najpomembnejše. In če smo mislili, da bo ta dvoboj napet do zadnje točke, smo se zmotili. V uri in sedmih minutah je Japonka Američanko premagala s 6:3 in 6:2. Gauff je naredila kar 33 nevsiljenih napak, Osaka samo 12.

"To je moj najljubši teren. Veliko mi pomeni, da sem se vrnila. Zelo čustveno je vse skupaj in komaj zadržujem solze," je dejala Japonka, ki se počasi, a zanesljivo vrača na teniško sceno po rojstvu hčerke leta 2023.

Tudi Iga Swiatek v četrtfinale v dobri uri

Iga Swiatek blesti tudi v New Yorku. | Foto: Reuters Iga Swiatek blesti tudi v New Yorku. Foto: Reuters Druga nosilka Iga Swiatek je igrala proti agresivni Jekaterini Aleksandrovi, a ta ni imela nobenih možnosti. Poljakinja je napredovala po vsega dobri uri igre s 6:3 in 6:1. Med osem najboljših je letos prišla na vseh štirih največjih turnirjih, kar ji je uspelo prvič v karieri, lovila pa bo sedmi naslov za grand slam.

"Začetek ni bil najboljši, potem pa sem našla ritem in sem se na igrišču počutila kot v svojem mehurčku. Vesela sem zaradi dobrega servisa," je dejala Poljakinja.

Američanka se veseli novega dvoboja z Igo

Napredovala je tudi Amanda Anisimova, ki se veseli revanše Wimbledona s številko 2 na svetu, Igo Swiatek. Poljakinja ni imela večjih težav na poti do četrtfinala, saj je njena tekmica, 13. nosilka Rusinja Jekaterina Aleksandrova, dobila le štiri igre (6:3, 6:1).

Amanda Anisimova se bo v četrtfinalu pomerila z Igo Swiatek, proti kateri v Wimbledonu ni osvojila niti igre.  | Foto: Reuters Amanda Anisimova se bo v četrtfinalu pomerila z Igo Swiatek, proti kateri v Wimbledonu ni osvojila niti igre. Foto: Reuters

Sedem tednov in pol po tem, ko je Američanka doživela najhujši poraz v finalu Wimbledona v več kot stoletju, saj proti Swiatek ni osvojila niti ene igre, jo čaka nov dvoboj v četrtfinalu OP ZDA.

Anisimova se je po wimbledonskem porazu hitro pobrala, saj se je z zmago nad Beatriz Haddad Maio s 6:0, 6:3 prvič v karieri uvrstila med osem najboljših na domačem grand slamu.

"Res sem navdušena in se veselim novega dvoboja z Igo. Na tej stopnji turnirja te v vsakem primeru čaka zelo težka tekmica. Sem resnično, resnično vesela, da se bom lahko spet soočila z njo in si dala še eno priložnost," je menila Anisimova.

OP ZDA, deveti dan, ATP:

Osmina finala:

Iga Swiatek (Pol, 2) – Jekaterina Aleksandrova (Rus, 13) 6:3, 6:1
Naomi Osaka (Jap, 23) – Coco Gauff (ZDA, 3) 6:3, 6:2
Karolina Muchova (Češ, 11) - Marta Kostjuk (Ukr, 27) 6:3, 6:7, 6:3
Amanda Anisimova (ZDA, 8) - Beatriz Haddad Maia (Bra, 18) 6:0, 6:3.

Arina Sabalenka
Sportal Sabalenka in Pegula ekspresno v četrtfinale
Novak Đoković
Sportal Đoković nadaljuje lov na rekord, uspešen tudi Alcaraz
kapa_thumb
Sportal Sebični milijonar: dečku iztrgal kapo, zdaj grozi še s tožbami #video