OP Avstralije (ATP), 3. dan

Đoković sploh ni imel lahkega dela, Kyrgios razveselil Avstralce

Novak Đoković | Đoković in Tiafoe ob iskanju dušilca vibracij za teniški lopar.  | Foto Guliverimage

Đoković in Tiafoe ob iskanju dušilca vibracij za teniški lopar.

Na OP Avstralije v sredo igrajo drugi krog turnirja. Med najboljšimi je igral tudi Novak Đoković, ki v prvem krogu ni imel težav, nekaj  več dela je imel v drugem krogu, a na koncu vseeno zasluženo zmagal. Felix Auger-Aliassime, 20-letni Kanadčan, še naprej navdušuje, potem ko se je sprehodil v tretji krog turnirja. Za veliko veselje domačih navijačev pa je poskrbel Nick Kyrgios.

Serena Williams
Sportal Serena Williams odpihnila Srbkinjo: Tukaj sem zato, da se zabavam

Novak Đoković je za zmago potreboval dobre tri ure in pol. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Novak Đoković je za zmago potreboval dobre tri ure in pol. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Dva niza sta se končala šele po podaljšani igri

Novak Đoković, prvi igralec sveta, v Melbournu lovi svojo že deveto lovoriko. V drugem krogu je igral proti Američanu Francesu Tiafoeju. Za srbskega zvezdnika in Američana je bil to prvi medsebojni dvoboj, kjer je na koncu slavil 33-letni Đoković (6:3, 6:7 (3), 7:6 (2), 6:3).

Bil je vse prej kot lahek dvoboj, to je po dvoboju dejal tudi Novak Đoković. Tiafoe je Đokoviću uspel vzeti drugi niz, ki se je končal po podaljšani igri. Prav tako je bilo napeto v tretjem nizu, ki se je ravno tako končal po podaljšani igri. V četrtem, odločilnem nizu, je Nole svojemu nasprotniku dvakrat vzel servis in se po dobrih treh urah in pol zasluženo uvrstil v tretji krog.

Srb je pohvalil svojega nasprotnika

"Bil je zelo težek dvoboj, bilo je zelo vroče in veliko je bilo dolgih izmenjav," je takoj po dvoboju dejal Đoković in pohvalil igro svojega nasprotnika. "Želim povedati, da se je Frances zelo dobro boril. Dvoboji bodo vedno težji in sreča je bila, da sem dobil tretji niz. Lahko bi se obrnilo drugače," je še povedal 17-kratni zmagovalec OP Avstralije.

Felix Auger-Aliassime | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Po uri in 45 minutah je bila vsega konec

Felix Auger-Aliassime je še nekaj dni nazaj v finalu turnirja Murray River Open doživel boleč poraz. A po dveh zmagah na OP Avstralije se zdi, da je tisti poraz že pozabljen.

Auger-Aliassime je v drugem krogu po treh nizih odpravil Jamesa Duckwortha (6:4, 6:1, 6:2), za zmago pa je potreboval le eno uro in 45 minut.

Thiem brez težav

Domnic Thiem, tretji nosilec turnirja, je v drugem krogu igral proti Nemcu Dominiku Koepferju in ga gladko premagal po treh nizih (6:4, 6:0, 6:2). Avstrijec je za zmago potreboval vsega eno uro in 40 minut.

Pravo teniško poslastico smo gledali med Martonom Fucsovicsem in Stano Wawrinko. Na koncu jo je po petih nizih dobil Madžar. Dvoboj se je končal z izidom 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (9).

Nick Kyrgios | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nick Kyrgios Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na delu tudi Kyrgios

Avstralci so pesti stiskali za Nicka Kyrgiosa. Petindvajsetletnik, ki s svojimi izjavami in dejanji dviguje veliko prahu, je v drugem krogu igral proti Francozu Ugu Hubertu. Gledalci so videli izjemen dvoboj, potem ko se je ta končal šele po petih nizih in je trajal tri ure in pol (5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (2), 6:4). Hubert je imel že dve zaključni žogici za zmago, a se je Kyrgios uspel vrniti in na veliko veselje domačih navijačev zmagal. Njegov nasprotnik v tretjem krogu bo Avstrijec Dominic Thiem, lanski finalist OP Avstralije.

- moški, 2. krog:

Novak Đoković (Srb/1) - Frances Tiafoe (ZDA) 6:3, 6:7 (3), 7:6 (2), 6:3;
Marton Fucsovics (Mad) - Stanislas Wawrinka (Švi/17) 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (9);
Miloš Raonić (Kan/14) - Corentin Moutet (Fra) 6:7 (1), 6:1, 6:1, 6:4;
Pedro Martinez (Špa) - Emil Ruusuvuori (Fin) 1:6, 6:3, 6:2, 7:6 (5);
Dušan Lajović (Srb/23) - Aleksander Bublik (Kaz) 6:4, 7:6 (4), 4:6, 6:3;
Dominic Thiem (Avt/3) - Dominik Köpfer (Nem) 6:4, 6:0, 6:2;
Denis Shapovalov (Kan/11) - Bernard Tomic (Avs) 6:1, 6:3, 6:2;
Felix Auger-Aliassime (Kan/20) - James Duckworth (Avs) 6:4, 6:1, 6:2;
Aslan Karacev (Rus) - Egor Gerasimov (Blr) 6:0, 6:1, 6:0;
Diego Schwartzman (Arg/8) - Alexandre Muller (Fra) 6:2, 6:0, 6:3.