8. 7. 2024,
21.00

2 meseca, 4 tedne

Thermometer Blue 0,74

Uroš Zorman Pariz 2024 Pariz 2024 pripravljalna tekma Slovenska rokometna reprezentanca

Ponedeljek, 8. 7. 2024, 21.00

Pripravljalna tekma na Pariz 2024

Na prvem olimpijskem testu remi z afriškimi prvaki

slovenska rokometna reprezentanca Jure Dolenec | Slovenci so v Egiptom igrali neodločeno. | Foto www.alesfevzer.com

Slovenci so v Egiptom igrali neodločeno.

Moška rokometna reprezentanca je minuli konec tedna sklenila drugi cikel priprav na olimpijske igre. V ponedeljek pa je v Celju preverila svojo formo na prvi pripravljalni tekmi. Z afriškim prvakom Egiptom se je razšla z neodločenim izidom 27:27.

Slovenija : Iran slovenska rokometna reprezentanca Uroš Zorman
Sportal Zorman in Adžić izbrala potnike na olimpijske igre

Pripravljalna tekma na OI:

Ponedeljek, 8. julij (Celje, dvorana Zlatorog):
Slovenija : Egipt 27:27 (13:12)

Uroš Zorman je bil na tekmi z Egipčani primoran na tribunah pustiti Nejca Cehteta, ki ima težave z mišico v nogi, medtem ko so bili v kadru vsi ostali rokometaši, ki se mudijo na pripravah. Na igrišče izmed njih ni stopil le Miha Zarabec, ki si je v klubski sezoni poškodoval ramo in se počasi vrača v igralni ritem.

V prvem polčasu sta bili ekipi vseskozi tesno skupaj, Slovenija pa je prvič povedla pri 8:7. Ob koncu 20. minute je z uspešnim strelom z razdalje Aleks Vlah razliko prvič povišal na dva zadetka (10:8), temu pa je sledilo nekaj neuspešnih napadov Slovencev, ki so jim žoge spolzele iz rok. Rokometaši iz dežele faraonov so to izkoristili za zasuk in vodstvo ob koncu 27. minute z 12:11.

Mitja Janc, ki se ob Tilnu Strmljanu in Tadeju Kljunune nahaja na seznamu 17 rokometašev, ki bodo odpotovali v Pariz, je za tem hitro izenačil na 12:12, na glavni odmor pa je Slovenija po zadetku Vlaha in s čvrsto igro v obrambi odšla v vodstvu s 13:12.

Po vrnitvi na igrišče je nekaj napak Slovenije Egipčane vrnilo v ospredje. Na začetku 42. minute so se iz nasprotnega napada oddaljili na 19:16, a Slovenci niso vrgli puške v koruzo. Strnili so vrste v obrambi, kar je omogočilo, da je sedem minut kasneje Vlah znižal na 21:22, Slovenija pa je priključek dokončno ujela v 57. minuti, ko je novo dobro obrambo Staš Slatinek Jovičić iz nasprotnega napada kronal z zadetkom za 25:25.

V napetih zadnjih minutah je sredi 58. minute Strmljan rezultat poravnal na 26:26, 57 sekund pred koncem obračuna pa je za prvo slovensko vodstvo po vstopu v drugi polčas poskrbel Vlah, ki je zadel za 27:26. Egipčani so dobrih 20 sekund pred koncem izid poravnali, Slovenija je imela napad za zmago, a je afriški vratar poskus tekmecev ubranil. Pri Sloveniji je bil s sedmimi zadetki najboljši Vlah, pet jih je dodal Dean Bombač.

"Fantje so dejali, da imajo nekoliko težke noge"

slovenska rokometna reprezentanca | Foto: www.alesfevzer.com Foto: www.alesfevzer.com "V določenih trenutkih smo dobro tekli, v določenih ne. Dva tedna priprav, ki sta bila namenjena predvsem telesni pripravi, sta se poznala. Fantje so sami dejali, da imajo nekoliko težke noge, kar se je poznalo v napadu. Žoga ni krožila tako, kot bi morala, tudi prave energije ni bilo. Na drugi strani smo pokazali igro v obrambi na lepi ravni, vključno z vratarji. S tem moramo nadaljevati. V oči sicer bode šest lahkih prejetih zadetkov iz nasprotnih napadov v prvem polčasu, tudi v drugih 30 minutah smo prejeli dva ali tri. Če tega ne bi bilo, bi Egipčani tekmo končali pri okoli 20 zadetkih. Postavljena obramba je res dobro delovala, v napadu pa bomo morali prestaviti v višjo prestavo," je po tekmi povedal Zorman.

Zadnji ciklus priprav pred odhodom v olimpijski Pariz – rokometaši bodo tja odpotovali 22. julija – bo ekipa opravila znova v Kranjski Gori. Pred začetkom nastopov na olimpijskih igrah bo pariško prizorišče Slovenija 23. julija preizkusila še na pripravljalni tekmi proti Franciji. Slovenci bodo prvo tekmo na olimpijskih igrah odigrali 27. julija proti Španiji, nato pa Zormanove varovance čakajo še obračuni s Hrvati (29. julij), Švedi (31. julij), Japonci (2. avgust) in Nemci (4. avgust).
Rokometne kv. za SP: Slovenija - Italija, Gašper Marguč