Četrtek, 11. 9. 2008, 15.41
8 let, 7 mesecev
Olimpija želi na pota stare slave
Rokometašice Olimpije so bile v zadnjih sezonah daleč od stare slave, saj zavoljo slabega finančnega stanja v ljubljanskem klubu niso imele niti prave možnosti, da konkurirajo igralkam Krima v boju za prvo mesto v državnem prvenstvu in slovenskem pokalu. Najtežja je bila sezona 2006/07, ko jim je grozil celo izpad v nižjo ligo, saj so bile na koncu desete.
Kolektivna, hitra in borbena igra
V prvih letih samostojne Slovenije so bile "zmajčice" najboljša slovenska rokometna ekipa. Takrat so se veselile naslova državnega prvaka trikrat zaporedoma (1991/92, 1992/93 in 1993/94), v svoji vitrini pa imajo tudi naslov zmagovalk pokala EHF iz sezone 1996/97.
Obetajo se lepši časi, kar nakazujejo tudi ugledna imena, ki bodo pomagala pri vrnitvi kluba na pota stare slave. Predsedstvo sestavljajo Dušan Kecman, Jure Janković, Tomaž Jeršič in Franjo Bobinac. Slednji je velik ljubitelj slovenskega rokometa in je z veseljem priskočil na pomoč Olimpiji: "Spoštujem blagovno znamko Olimpija, ki je ena izmed najbolj priznanih v Evropi, ne glede na šport. V Sloveniji imamo v kadetski in mladinski reprezentančni kategoriji veliko potenciala. Prav ta je bil glavni razlog, da smo se lotili projekta, saj bomo igralkam zagotovili čim več igralnega časa in, kar je pomembneje, da bodo igrale skupaj tudi v klubu. Igra bo temeljila na kolektivni, hitri in borbeni igri. Prepričan sem, da bo Olimpija v naslednjih letih pomembno vplivala na slovenski in evropski rokomet."
Proračun: 500.000 evrov
V novi sezoni bo proračun RK Olimpija znašal 500.000 evrov, za finance in logistiko bo skrbel Jure Janković, ki ima za sabo že ogromno izkušenj pri vodenju rokometnega kluba, saj je pri Krimu sodeloval v času največjih uspehov: "Klub moramo spraviti na evropski nivo. Vse, kar je bilo pri Krimu dobro, bom prenesel na Olimpijo, vse, kar je bilo slabo, bom skušal popraviti." Prve spremembe pri izgledu kluba so že vidne, saj ima Olimpija novo spletno stran, prav tako pa je nov tudi logotip.
Veliko večji poudarek bo na delu z mladi igralkami, saj vodstvo želi, da bi v prihodnjih letih tudi doma vzgojene igralke dobile priložnost v članski zasedbi. Tako bo potekalo tudi sodelovanje z osnovnimi šolami. Delo z mladimi je zaupano Boštjanu Brulcu, ki bo zadolžen tudi za "skauting".
Olimpijo je zadnjih šest let vodil Dušan Kecman, ki je zagotovil, da ima novo vodstvo čiste račune in da so vsi dolgovi poplačani. Prav tako naj bi slednji tudi v prihodnosti opravljal vlogo klubskega predsednika.
Povprečna starost ekipe manj kot 21 let
Drugo sezono zaporedo bo na klopi sedel Robert Beguš, ki bo imel na voljo 17 igralk, ni pa izključeno, da se bo katera preselila na posodo v kak drug slovenski klub (Velenje ali Celje). Slednji je obenem tudi slovenski ženski reprezentančni selektor, v svoje vrste pa je pred sezono pridobil tudi nekaj reprezentantk, tako bo imel še boljši vpogled v formo svojih igralk v izbrani vrsti.
"Ciljev je več. V tekmovalnem smislu je to boj za naslov državnega in pokalnega prvaka, v Evropi pa si želimo priti čim dlje. Ob tem si želimo ustvariti široko bazo domačih igralk. Ekipa je 80-odstotno že selekcionirana, po sezoni pa bomo videli, kje smo še tanki in kje se je potrebno primerno okrepiti," je o ciljih in ekipi spregovoril Beguš. Povprečna starost ekipe znaša manj kot 21 let, jo pa zvišujeta povratnici Vesna Puš in Olga Čečkova, ki bo na nekaterih tekmah priskočila na pomoč, sicer pa bo skrbela za podmladek.