Petek, 16. 5. 2014, 10.47
9 let
Dvojna merila? Za udarec z glavo nižja kazen kot za jezikanje!

"Kazen je višja, kot smo pričakovali. Še posebej za Zormana, ki je dobil rdeči karton zaradi ugovarjanja. Težko ocenjujem, kaj je bil razlog za takšno odločitev. Še posebej glede na to, da je dobila rokometašica Budućnosti Milena Knežević za udarec z glavo dve tekmi prepovedi. Sploh pa je bil stik med igralci izzvan, ni se zgodil kar na lepem. Po moji oceni je kazen prestroga. A dvoma, da je šlo za nešportno obnašanje, seveda ni," je obvestilo o sankciji pospremil generalni sekretar Rokometne zveze Slovenije Goran Cvijič.
Zveza bo preučila svoje možnosti in se bo najverjetneje pritožila, ampak vseeno je popolnoma jasno, da Uroš Zorman in Miha Žvižej ne bosta mogla nastopiti na tekmah dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2015 z Madžarsko. Prva bo 8. junija v Veszpremu, druga teden dni pozneje v Velenju.
Do Milene so bili milejši in hitrejši
Drži, tovrstni dogodki na igrišču so nedopustni in živčnost je bila prevelika. Ko je bil sprožen postopek, je bilo tudi bolj ali manj jasno, da je trije dobitniki rdečih kartonov najverjetneje ne bodo odnesli brez kazni.
A vseeno je ob največji stopnji tolerance najmanj nenavadno, da je s tremi tekmami prepovedi – tretja je pogojna – kaznovan nekdo, ki je rdeči karton dobil naknadno, zaradi ugovarjanja.
Če smo dlakocepski, morda so pri EHF Zormanu zamerili, ker je Ševeljeva povlekel za dres, a na tisti tekmi je bistveno bolj rokoborskih, ostrih in tudi grobih potez kar mrgolelo. In navsezadnje, eden Ukrajincev je nad glavo dvignil stol. Ne upamo si pomisliti, kaj bi se zgodilo, če bi ta poletel.
Odločitve še izrazitejši vprašaj dobijo v primerjavi s primerom omenjene rokometašice Budućnosti Milene Knežević. Kako je na tekmi z Györom, ki je bila manj živčna, "pribila čelno" Aniti Görbicz, si lahko ogledate na eni spodnjih povezav.
A za to potezo je bila kaznovana milejše od ukrajinsko-slovenske trojice. Poleg tega je bil razplet sodbe znan v štirih dneh – podoben reakcijski čas je imela EHF tudi v primeru incidenta Talanta Dušebajeva –, za odločitev o velenjskem ravsu pa je dunajska gospoda potrebovala kar štiri mesece. Dvojna merila? Presodite sami.