Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Lojze Grčman

Nedelja,
22. 2. 2015,
9.07

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 22. 2. 2015, 9.07

9 let, 1 mesec

Branko Tamše: Zmagali smo s povprečno igro. Tudi to je odlika.

Lojze Grčman

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Če jim iz zahtevne skupine lige prvakov ni uspel skok v osmino finala, pa so se celjski rokometaši od Evrope vsaj poslovili z zmago nad ruskim prvakom Čehovskimi medvedi z 29:25.

"Pred tekmo se nismo videli kot absolutni favoriti. Videli ste, da so bili igralci v določenem krču. Ne vem, zakaj. Dopustili smo igro na krožnega napadalca in Žitnikova in Derevena, ki lahko streljata z desetih, enajstih metrov. Tu je v prvem polčasu najbolj pokalo," je po zmagi nad Čehovskimi medvedi, s katero so celjski rokometaši sklenili ligo prvakov, dejal trener Branko Tamše.

Njegova ekipa je drugi polčas odigrala bistveno bolje kot prvega. V nasprotju z nekaterimi prejšnjimi tekmami. "Po 15 golih v prvem polčasu smo jih v drugem prejeli 'le' deset. Na oko je bila tokrat morda najbolj neplodna igra v ligi prvakov. Premalo smo imeli protinapadov. Zmagali smo s povprečno igro. Tudi to je odlika. Čestitam fantom. Razlika se je spet naredila v zadnjem delu tekme. Pričakovali ste cirkus na igrišču, v pozitivnem smislu, a Ruse je treba lomiti do konca, to smo tudi storili," je še dejal Tamše, ki si je, kot smo že poročali, v prihodnji sezoni v ekipi želel tako Dmitrija Žitnikova kot Aleksandra Derevena.

A sta se oba odločila za finančno izdatnejši ponudbi. Eden je pristal v poljski Wisli, drugi pa v makedonskem Vardarju. Tako ju v prihodnji sezoni gotovo ne bo trenirala ruska trenerska legenda Vladimir Maksimov. Ta je obžaloval obdobja preveč individualne igre. "Težka tekma, imeli smo možnosti za zmage, a jih nismo izkoristili. Predvsem zato, ker smo slabo igrali z igralcem manj. To je tudi posledica pomanjkanja discipline," je dejal dolgoletni ruski selektor.

Ne spreglejte