1. 8. 2012,
15.54

Sreda, 1. 8. 2012, 15.54

Pikec: Nastja je iz pravega testa

Slovenci so opravili s tremi sredinimi nastopi. Slovenska štafeta 4 x 200 m prosto je osvojila načrtovano 14. mesto, Nastja Govejšek je bila na 100 m prosto 28., Tanja Šmid pa 33. na 200 prsno.

V ospredju zanimanja je bila ženska bronasta štafeta z evropskega prvenstva v Debrecenu Sara Isaković, Anja Klinar, Urša Bežan in Mojca Sagmeister, ki je ciljala na nov slovenski rekord, a je slovenska četverica plavala nekoliko počasneje kot na Madžarskem in se z dosežkom 8:04,69 uvrstila na 14. mesto. V dobri luči se je predstavila tudi 15-letna Nastja Govejšek, tokrat najmlajša slovenska olimpijka, ki je letos že osvojila bron na mladinskem evropskem prvenstvu. S 56,21 je za osebnim rekordom zaostala slabe tri desetinke sekunde in bila ob olimpijskem prvencu 28. Za lastnimi pričakovanji pa je zaostala Tanja Šmid, ki je bila z 2:32,19 na 200 prsno daleč za načrti, tekmo pa je končala na predzadnjem, 33. mestu.

''Danes lahko čestitam predvsem Nastji Govejšek, ki je zelo solidno opravila svoj prvi olimpijski nastop, se približala osebnemu rekordu in dokazala, da je iz pravega testa. Za osebnim rekordom je precej zaostala Tanja Šmid, štafeta pa je nekoliko zaostala za načrtovanim časom, a mesto je bilo kar realno, ob državnem rekordu pa bi se lahko morda kosali še z Nemkami, a vsekakor je tudi 14. mesto slovenske štafete zavidanja vredna uvrstitev,'' je nastope videl slovenski selektor Roni Pikec, zadovoljen, da ima reprezentanca že štiri uvrstitve med najboljših 16, seveda pa ne skriva, da manjka presežek – finale. Plavalci bodo tekmovanja sklenili v četrtek. Selektor Pikec računa še z dobrim nastopom izkušenega Petra Mankoča, pa tudi na dobro plavanje Anje Čarman in mladinske svetovne prvakinje Tjaše Oder.