Nedelja, 4. 8. 2024, 7.57

Zgodbe, ki jih pišejo olimpijske igre

Francoski atlet zaradi svoje moškosti čez noč postal zvezda družbenih omrežij #video

Anthony Ammirati | Francoski atlet Anthony Ammirati bo skušal hitro pozabiti na svoj olimpijski nastop v Parizu. | Foto Guliverimage

Poleg Leona Marchanda, ki je v petek osvojil svojo četrto zlato medaljo v plavanju, je še en francoski atlet, 21-letni skakalec s palico Anthony Ammirati, postal spletna senzacija. Razlog? Moškost, ki ga je ovirala pri skoku čez letvico.

Ko je 21-letni francoski skakalec ob palici Anthony Ammirati s svojo moškostjo podrl letvico na višini 5,7 metra, kar je pomenilo, da se mu ne bo uspelo prebiti v finale olimpijskih iger, se je videoposnetek hitro razširil po družbenih omrežjih. Nekateri so čustvovali z mladim Francozom, spet drugi niso mogli zadržati smeha ob ogledu posnetka.

In medtem ko so družbene medije preplavile šale na račun Ammiratijevega mednožja, francoski mediji izpostavljajo temno plat dogodka. Ammirati namreč ne bo imel druge priložnosti na teh olimpijskih igrah, kar pomeni, da je sanj o olimpijski kolajni pred domačo publiko zanj konec.

Sicer pa francoski športniki navdušujejo na teh igrah. Do zdaj so osvojili že 41 olimpijskih medalj, od tega je 12 zlatih. Francoska reprezentanca je na lestvici medalj na tretjem mestu, za Kitajsko in ZDA. Slovenija je z zlato medaljo judoistke Andreje Leški na 33. mestu. Kar štiri medalje je v francosko malho prispeval plavalni šampion Leon Marchand, ki je osvojil štiri zlate olimpijske medalje v plavanju, zlato pa ima tudi judoist težke kategorije Teddy Riner, ki je v petek zvečer osvojil svojo tretjo olimpijsko posamično zlato medaljo.

Sportal Kaj nas čaka danes? Klančarjeva v boj za kolajno, rokometaši za vrh skupine.