SiolNET. Sportal OI Tokio
0,35

termometer

  • Messenger
  • Messenger
OI TOKIO 2020

Košarka na OI v Tokiu

0,35

termometer

Košarka OI Tokio 2020
Foto: Guliverimage

Rezultati košarke na OI v Tokiu.  

Moški:

Tekmi za odličja

Sobota, 7. avgust

Finale 
ZDA : Francija 87:82 (22:18, 44:38, 71:63)
Durant 29, Tatum 19; Fournier 16, Gobert 16,  Yabusele 13

Tekma za 3. mesto
Avstralija : Slovenija 107:93 (20:19, 53:45, 78:67)

Polfinale:

Četrtek, 5. avgust:
ZDA : Avstralija 97:78 (18:24, 42:45, 74:55)

Francija : Slovenija 90:89 (27:29, 42:44, 71:65)
Luwawu Cabarrot 15 (3:4), Heurtel 6 (2:2), Batum 3, Yabusele 9 (2:2), Fournier 23 (3:3), De Colo 25 (6:6), Gobert 9 (3:6).; Prepelič 17 (3:6), Tobey 23 (1:3), Blažič 14, Hrovat 3, Dimec 4, Dragić 1 (1:3), Čančar 11 (2:2), Dončić 16 (4:6).

Četrtfinale:

Torek, 3. avgust:
Slovenija
 : Nemčija 94:70 (25:14, 44:37, 66:54)
Dragić 27 (met za 3 5/7, za 2 6/6), 6 sk., 4 as., Dončić 20 (met za 3 2/7, za 2 6/11, prosti meti 2/2), 11 as., 8 sk., 5 izg. žog, Tobey 13; Lo 11, Giffey 10

Španija : ZDA 81:95 (21:19, 43:43, 63:69)

Italija : Francija 75:84 (25:20, 42:43, 54:64)

Avstralija : Argentina 97:59 (18:22, 39:33, 60:48)

Predtekmovanje:

Skupina A:
1. krog
Iran : Češka 78:84
Francija
: ZDA 83:76

2. krog
ZDA :
 Iran 120:66 
Češka : Francija 77:97 

3. krog
Iran : Francija 62:79
ZDA : Češka 119:84

Lestvica:
1. Francija*          3 tekme - 6 točk
2. ZDA*                   3 - 5
3. Češka               3 - 4
4. Iran                   3 - 3

Skupina B:
1. krog

Nemčija : Italija 82:92
Avstralija
: Nigerija 84:65

2. krog
Nigerija : Nemčija 92:99 
Italija : Avstralija 83:86

3. krog
Italija
: Nigerija 80:71
Avstralija : Nemčija 89:76

Lestvica:
1. Avstralija*             3 - 6
2. Italija*                  3 - 5
3. Nemčija*             3 - 4
4. Nigerija              3 - 3


Skupina C:
1. krog
Ponedeljek, 26. julij:

Argentina : Slovenija 100:118 (24:32, 18:30, 24:26, 32:30)
Scola 23, Campazzo 21; Dončić 48 (12/15 za 2, 6/14 za 3, 6/7 prosti meti; 11 skokov), Prepelič 22, Čančar 12, Tobey 11 (14 skokov), Dragić 7, Dimec 5 (7 skokov), Rupnik 4, Blažič (5 skokov), Murić in Nikolić po 3.

Japonska : Španija 77:88 (14:18, 28:48, 56:69)

Četrtek, 29. julij:
2. krog

Slovenija : Japonska 116:81 (29:23, 24:18, 27:23, 36:17)
Dončić 25 (7 skokov, 7 asistenc), Dragić 24, Čančar 16, Prepelič 12 (5 asistenc), Blažič 10, Tobey (11 skokov) in Čebašek po 6, Rupnik, Hrovat in Murić (7 skokov) po 4, Nikolić 3, Dimec 2; Hačimura 34 (7 skokov).

Španija : Argentina 81:71 (20:25, 40:34, 61:53)

Nedelja, 1. avgust:
3. krog

Argentina : Japonska 97:77 (26:16, 46:38, 65:53)

Španija : Slovenija 87:95 (24:20, 44:41, 70:68)
Rubio 18, 9 as., Abalde 14; Čančar 22 (met za 3 4/7, za dve 4/5), Tobey 16, 14 sk., 3 as., Prepelič 15 (prosti meti 9/10), 3 as, Dončić 12 (met za 3 2/5, za 2 0/2, prosti meti 6/11), 14 sk., 9 as., 5 izg. žog, Blažič 10, Dimec in Dragić 6, Murić 5

Lestvica:
1. Slovenija*            3 - 6
2. Španija*              3 - 5
3. Argentina*           3 - 4
4. Japonska           3 - 3

* v četrtfinalu

Ženske:

Finale

Nedelja, 8. avgust
ZDA : Japonska 90:75

Tekma za 3. mesto

Sobota, 7. avgust
Francija
: Srbija 91:76

Polfinale

Petek, 6. avgust
ZDA : Srbija 79:59
Japonska : Francija 87:71

Četrtfinale

Sreda, 3. avgust
ZDA : Avstralija 79:55
Srbija : Kitajska  77:70
Japonska
: Belgija       86:85
Španija : Francija       64:67

Predtekmovanje:

Skupina A:
1. krog

Južna Koreja : Španija 69:73 
Srbija : Kanada 72:68 

2. krog
Kanada : Južna Koreja          74:53 
Španija : Srbija               85:70 

3. krog
Kanada : Španija 66:76
Južna Koreja : Srbija 61:65

Lestvica:
1  Španija*           3  tekme -  6 točk
2. Srbija*            3  -  5
3. Kanada            3  -  4
4. Južna Koreja      3  - 3

Skupina B:
1. krog
Japonska : Francija 74:70
Nigerija : ZDA 72:81

2. krog
ZDA
: Japonska 86:69 
Francija : Nigerija 87:62

3. krog
Nigerija : Japonska 83:102
Francija : ZDA 82:93

Lestvica:
1. ZDA*            3 - 6
2. Japonska*      3 - 5
3. Francija*         3 - 4
4. Nigerija       3 - 3

Skupina C:
1. krog

Avstralija : Belgija 70:85
Portoriko : Kitajska 55:97

2. krog
Belgija
: Portoriko 87:52 
Kitajska : Avstralija 76:74

3. krog
Kitajska
: Belgija 74:62  
Avstralija : Portoriko 96:69

Lestvica:
1. Kitajska*         3 - 6
2. Belgija*          3 - 5
3. Avstralija*        3 - 4
4. Portoriko       3 - 3

* v četrtfinalu

3x3:

Moški:

Predtekmovanje:
Poljska : Latvija 14:21
Kitajska : Srbija 13:22
Ruski olimpijski komite : Kitajska 21:13
Srbija : Nizozemska 16:15
Latvija : Belgija 20:21
Japonska : Poljska 19:20
Nizozemska : Ruski olimpijski komite 18:15
Belgija : Japonska 16:18
Ruski olimpijski komite : Belgija 16:21
Poljska : Srbija 12:15
Kitajska : Latvija 17:18 
Srbija
: Belgija 21:14
Ruski olimpijski komite : Poljska 16:21
Japonska : Nizozemska 20:21
Nizozemska
: Kitajska 21:18
Latvija
: Japonska 21:18
Belgija : Kitajska 20:21
Srbija
: Japonska 21:11
Japonska : Ruski olimpijski komite 16:19
Latvija : Srbija 16:22
Nizozemska : Belgija 17:18
Poljska : Kitajska 19:21
Ruski olimpijski komite
: Latvija 19:15
Nizozemska
: Poljska 22:20
Belgija
: Poljska 16:14
Kitajska : Japonska 16:21
Srbija
: Ruski olimpijski komite 21:10
Latvija
: Nizozemska 22:18

Četrtfinale:
Nizozemska
: Ruski olimpijski komite 19:21
Latvija
: Japonska 21:18

Polfinale:
Srbija : Ruski olimpijski komite 10:21
Belgija : Latvija 8:21

Tekma za tretje mesto:
Srbija
: Belgija 21:10

Finale:
Latvija
: Ruski olimpijski komite 21:18

ZLATO: Latvija
SREBRO: Ruski olimpijski komite
BRON: Srbija


Ženske:

Predtekmovanje:
Ruski olimpijski komite
: Japonska 21:18
Kitajska
: Romunija 21:10
Ruski olimpijski komite
: Kitajska 19:9
Romunija : Japonska 8:20
Italija
: Mongolija 15:14
ZDA
: Francija 17:10
Mongolija : ZDA 9:21
Francija
: Italija 19:16
Japonska
: Mongolija 19:10
Romunija : Italija 14:22
Mongolija : Ruski olimpijski komite 5:21
Kitajska
: Italija 22:13
Romunija : ZDA 11:22
Japonska
: Francija 19:15
Kitajska
: Francija 20:13
Ruski olimpijski komite : ZDA 16:20
Japonska : Kitajska 12:15
Mongolija : Romunija 14:22
Romunija : Ruski olimpijski komite 12:21
Italija : Japonska 10:22
Francija
: Mongolija 22:18
Italija : ZDA 13:17
ZDA
: Kitajska 21:19
Francija
: Ruski olimpijski komite 17:14
ZDA : Japonska 18:20
Kitajska
: Mongolija 21:9
Francija
: Romunija 22:12
Ruski olimpijski komite
: Italija 17:9

Četrtfinale:
Kitajska
: Italija 19:13
Japonska : Francija 14:16

Polfinale:
ZDA
: Francija 18:16
Ruski olimpijski komite
: Kitajska 21:14

Tekma za 3. mesto:
Francija : Kitajska 14:16

Finale:
ZDA
: Ruski olimpijski komite 18:15

ZLATO: ZDA
SREBRO: Ruski olimpijski komite
BRON: Kitajska

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin