plavanje Tokio 2020

Nedelja, 1. 8. 2021, 5.31

oi tokio 2020, plavanje, ženska štafeta 4X100 mešano

Avstralke z olimpijskim rekordom za las ugnale ZDA

Avstralija štafeta | Avstralke so olimpijske prvakinje na 4X100 mešano. | Foto Reuters

Avstralke so olimpijske prvakinje na 4X100 mešano.

Avstralske plavalke so se okitile z zlato kolajno na 4 x 100 mešano na olimpijskih igrah v Tokiu. V tesnem zaključku so z olimpijskim rekordom 3:51,60 minute za vsega 13 stotink sekunde ugnale Američanke, tretje mesto in s tem bron pa so osvojile Kanadčanke (+ 1,00).

Avstralska ženska štafeta je bila najboljša že na 4 x 100 prosto, tokrat pa so predvsem po zaslugi zadnje predaje in reakcijskega časa Cate Campbell (0,04 sekunde) tesno slavile.

Pod zlato kolajno so se podpisale še Kaylee McKeown (hrbtno), Chelsea Hodges (prsno) in Emma McKeon (delfin). Slednja je tako osvojila še četrto zlato kolajno, skupno pa že sedmo odličje v deželi vzhajajočega sonca. Ima še tri bronaste kolajne. Za McKeownovo pa je to tretje zlato odličje po zmagah na 100 in 200 m hrbtno.

slovenska košarkarska reprezentanca Španija OI Tokio
Sportal Slovenci po drami strli Špance in osvojili prvo mesto, atleta uspešna v kvalifikacijah