Calcit Volley Nova KBM Branik Liga MEVZA

Četrtek, 3. 2. 2022, 21.00

Srednjeevropska liga MEVZA, ženske, 2. in 3. februar

Mariborčanke zanesljivo do pomembne zmage, Kamničanke ostajajo neporažene

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije | Mariborčanke so zanesljivo odpravile Kaštelo. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Mariborčanke so zanesljivo odpravile Kaštelo.

Odbojkarice Nova KBM Branik so na domačem terenu v tekmi 9. kroga srednjeevropske liga MEVZA gladko, s 3:0 v nizih premagale OK Marina Kaštela. Te so v četrtek v zaostali tekmi 8. kroga gostile še neporažene Kamničanke, ki so si že priigrale zaključni turnir. In še enkrat izgubile z 0:3.

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije
Sportal Mariborčanke brez tekme, v Kamniku bitka za prvo mesto

Odbojkarice Nove KBM Branika so zabeležile četrto zmago v srednjeevropski ligi. Obračun z Marina Kaštelo je bil za varovanke Bruna Najdiča le lažji trening, saj so gostje prišle v Maribor z drugo postavo. V njej sta bili le dve igralki z zapisnika prve medsebojne tekme v Dalmaciji, ki so jo s 3:1 dobile Hrvatice.

Tokrat so Dalmatinke osvojile vsega 29 točk, le tri pa dosegle same, preostale so jim podarile Štajerke, ki tudi niso igrale ves čas v najboljši postavi. Devet z začetnimi udarci, s katerimi so sicer dosegle deset asov. Polovico od njih Lorena Lorber Fijok, z desetimi točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme.

Kamničanke ostajajo stoodstotne

Slovenske državne in pokalne prvakinje bi s Kaštelankami morale igrati že 12. januarja, vendar so morale tekmo preložiti. V prvi medsebojni tekmi so Kamničanke doma zmagale s 3:1, še bolj prepričljive so bile v gosteh in tako prišle do devete zmage v srednjeevropski ligi, kjer so še vedno neporažene.

Z dobrimi začetnimi udarci Olivere Brulec Kostić so Kamničanke v prvem nizu povedle s 6:1, pozneje pa z 12:5. V nadaljevanju niza so se domače odbojkarice Kamničankam še približale na tri točke zaostanka, a so nato na servis Andjelke Radišković, ki je dosegla tudi dva asa, Kamničanke povedle z 22:13 in potem niz zanesljivo dobile.

Kaštelanke so v drugem setu dosegle šest zaporednih točk, trener gostij Gregor Rozman je s polminutnim odmorom zaustavil njihov nalet, na 14. točki pa je bil izid izenačen. Pred končnico so bile vseeno v prednosti domače odbojkarice, ki so povedle z 20:17, imele pa so tudi tri zaključne žoge za izenačenje v nizih, a jih niso izkoristile, tako da so na koncu zmagale Kamničanke.

V tretjem nizu je bilo še izenačeno do 12:13, a so gostje kmalu povedle z 18:12. Kamničanke so v končnico vstopile s šestimi točkami prednosti (23:17). To pa je bilo več kot dovolj za novo zmago.

"Tekmo smo korektno oddelali, igra je bila solidna, lepa zmaga in dobra popotnica za naprej. Odločala je zbrana igra vseh igralk, ki so bile na igrišču," je tekmo ocenil trener Rozman.

Kamničanke 9. februarja čaka še zadnja tekma rednega dela srednjeevropske lige, ko bodo igrale z zagrebško Mladostjo.

Liga MEVZA, ženske

Sreda, 2. februar
NovaKBM Branik : OK Marina Kaštela 3:0 (10, 7, 12).

Četrtek, 3. februar
OK Marina Kaštela : Calcit Volley 0:3 (-16, -24, -20)

Lestvica

1. Calcit Volley 9 tekem - 25 točk (9 zmag - 0 porazov)
2. Vasas Obuda Budimpešta 9 - 19 (6 - 3)
3. Nova KBM Branik 8 - 12 (4 - 4)
4. Mladost Zagreb 8 - 11 (4 - 4)
5. Marina Kaštela 8 - 4 (1 - 7)
6. Sokol/Post SV 8 - 4 (1 - 7)

Calcit Volley
Sportal Prvakinje so se namučile v Novi Gorici, Mariborčanke brez izgubljenega niza