SIP Šempeter Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 29. 1. 2022, 20.08

1. DOL za ženske, 18. krog

Prvakinje so se namučile v Novi Gorici, Mariborčanke brez izgubljenega niza

Calcit Volley | Kamničanke so se pošteno namučile za zmago v Novi Gorici. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so se pošteno namučile za zmago v Novi Gorici.

Derbi 18. kroga državnega prvenstva se je danes odvil v Šempetru, kjer so gostovale druge Bankirke iz Maribora. Te so zmagale s 3:0 v nizih. Branilke naslova iz Kamnika so gostovale v Novi Gorici in se namučile za zmago nad GEN-I Volley (3:2), Krimovke so doma s 3:0 odpravile Grosuplje. Primorski obračun med Ankaranom in Luko Koper je prestavljen. Nov termin zaenkrat še ni znan.

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije
Sportal Kamničanke in Mariborčanke do zmag, na Obali se je igralo pet nizov

Kamničanke so v Novi Gorici začele z najmočnejšo postavo, zanesljivo dobile prva dva niza, ko je trener Gregor Rozman ponudil priložnost igralkam s klopi, pa so se začele težave. Gostiteljice so dobile naslednja dva niza, tako da je odločal "tie break". Čeprav je Rozman na igrišče vrnil vse najboljše moči, pa so Kamničanke ritem ujele šele ob koncu skrajšanega niza, natančneje po izidu 11:11, ko so reči v svoje roke prevzele najizkušenejše igralke. Predvsem Eva Pavlović Mori in Lucy Charuk, slednja je z asom tudi končala tekmo.

Gorenjke so v statistiko vpisale kar 14 blokov (Charukova pet), domače le tri, so se pa Primorke izkazale s servisi, novinka v ekipa Anastasija Sekulić je dosegla tri ase. S 23 točkami je bila najučinkovitejša igralka Fatumata Sillah, kamniška sprejemalka, ki je še lani nosila novogoriški dres.

Mariborčanke brez izgubljenega niza

Šempetranke so po vseh težavah vendarle odigrale prvo tekmo v letu 2022. Dvoboj proti favoriziranemu Nova KBM Braniku so dobro začele, vodile večji del prvega niza, ustavilo pa se jim je pri izidu 20:18, po katerem niso dosegle niti točke več. V največji meri so bili za to zaslužni servisi Mirte Velikonja Grbac, ki je dosegla tudi as, in blok Brine Bračko, s tem elementom je v zaključku niza dosegla kar tri točke.

Drugi niz so Mariborčanke začele tako, kot so prvega končale. Po zaslugi dveh blokov Ise Ramić so povedle s 4:0, zmaga v nizu pa ni bila niti v enem trenutku vprašljiva. V tretjem nizu so nato s 4:0 povedle Savinjčanke, vodile tudi z 8:3, a z novim blokom Bračkove so jih Mariborčanke ujele na deseti točki. To gostiteljicam ni vzelo volje, še so imele pobudo, toda le do vodstva 18:17. V končnici je vendarle prevladala kakovost mariborske vrste, ki je niz dobila s 25:21.

Pri Mariborčankah je bila najučinkovitejša Lorena Lorber Fijok, dosegla je 17 točk, Bračkova se je izkazala s petimi bloki, Ramićeva s štirimi, skupno so jih gostje dosegle 11.