Calcit Volley Nova KBM Branik Liga MEVZA

Torek, 25. 1. 2022, 16.48

Srednjeevropska liga MEVZA, ženske, 25. in 26. januar

Mariborčanke brez tekme, v Kamniku bitka za prvo mesto

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije | Odbojkarice Calcita ostajajo neporažene v srednjeevropski ligi.  Z zmago so si zagotovile prvo mesto po rednem delu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Odbojkarice Calcita ostajajo neporažene v srednjeevropski ligi. Z zmago so si zagotovile prvo mesto po rednem delu.

Odbojkarice Calcita Volleyja so na tekmi 10. kroga srednjeevropske lige doma premagale Vasas Obudo iz Budimpešte s 3:0 (21, 22, 21). Tekma Mariborčank je bila prestavljena.

ACH Volley
Sportal Tudi Graz ni bil nobena ovira za ACH Volley
Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije
Sportal Kamničanke in Mariborčanke do zmag, na Obali se je igralo pet nizov

Odbojkarice Calcita ostajajo neporažene v srednjeevropski ligi. V boju, ki je odločal o prvem mestu po rednem delu, so s 3:0 ugnale drugouvrščeni Vasas Obudo, Madžarke nimajo več možnosti, da Kamničanke prehitijo, čeprav morajo Slovenke odigrati še dve tekmi.

Varovanke Gregorja Rozmana so do osme zmage v tem tekmovanju prišle brez večjih težav. Od tekmic so bile boljše vseh odbojkarskih elementih, prav v vseh nizih pa so vodile od začetka do konca, čeprav so se vsi vendarle odločali v končnici.

V prvem nizu največ za pet točk, in sicer pri izidu 15:10 in 16:11. Madžarke so se nekajkrat približale, zadnjič na 20:22, toda nato sta razpoloženi Fatumata Sillah z napadom in Lucy Charuk z blokom poskrbeli, da prave drame ni bilo.

Tudi v drugem nizu so gostje Slovenke v glavnem lovile, v končnici so se približale na 21:22, Sillah in Andjelka Radišković pa preobrata nista dovolili.

Podoben potek je imel tudi tretji niz, Vasas je po zaostanku s sedmimi točkami izenačil na 20:20, štiri zaporedne točke pa so praktično Kamničankam že zagotovile zmago, ki jo je na koncu le še potrdila Charukova, s 17 točkami druga najbolj učinkovita igralka Calcita, dve točki več je od nje dosegla Sillahova.