Mladost Calcit Volley Liga MEVZA

Sobota, 22. 1. 2022, 20.33

Liga MEVZA, 15. krog

Kamničani zahtevno misijo začeli z odliko

Mitja Gasparini | Mitja Gasparini je pomagal Kamničanom do pomembne zmage nad Zagrebčani. | Foto Calcit Volley

Mitja Gasparini je pomagal Kamničanom do pomembne zmage nad Zagrebčani.

Odbojkarji Calcit Volleyja so v srednjeevropski ligi še vedno v boju za uvrstitev na zaključni turnir, ki bo v 19. in 20. februarja v Pliberku, a pred njimi je vse prej kot lahka naloga, saj bodo morali v preostalih petih tekmah prav tolikokrat zmagati, da osvojijo eno od treh mest, ki ob domači SK Zadrugi Aich/Dob še vodijo na zaključni turnir. Misijo so začeli uspešno, saj so v soboto doma na tekmi 15. kroga premagali Mladost iz Zagreba s 3:1.

Calcit Volley : Mladost Zagreb s 3:1 (15, -23, 21, 14).

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 50, sodnika: Ovuka, Kuzmanović (oba BiH).

Calcit Volley: Kos, Hribar, Bregar, Purić 6, Kosmina 10, Gasparini 6, Klobučar 11, Siirilä 12, Brulec 4, Mujanović 10, Pavlović 4.

Mladost Zagreb: Višić 3, Repek, Nikačević 13, Jakoliš, Bakonji 2, Silva Franca, Jakovac 5, Vasko, Buša 11, Gajić 3, Smiljanić, Zeljković 12, Cvancinger 3.

Na prvi medsebojni tekmi letošnje sezone srednjeevropske lige so Kamničani v začetku novembra v Zagrebu premagali Mladost, toda varovanci slovenskega trenerja Radovana Gačiča so od takrat močnejši za brazilskega sprejemalca Silva Franca. Od takrat so nanizali tudi lepo serijo zmag, ki so jo v sredo prekinili Mariborčani in na ta način pomagali Kamničanov v boju za uvrstitev na zaključni turnir.

Na njem je ob domači SK Zadrugi Aich/Dobu le še za tri mesta, ker pa sta se ACH Volley in Merkur Maribor praktično tudi že uvrstila nanj, je realno prostora le še za eno ekipo. Za zdaj so po še eni zmagi v prednosti pred Zagrebčani odbojkarji Calcit Volleyja, ki pa imajo tekmo več. Toda tudi tri točke več.

Nik Mujanović je k zmagi Calcita prispeval 10 točk. | Foto: Calcit Volley Nik Mujanović je k zmagi Calcita prispeval 10 točk. Foto: Calcit Volley

Domači odbojkarji, ki se jim je po krajši odsotnosti spet pridružil Miha Bregar, so vendar tekme ni začel, še naprej pa manjkata Žan Beravs in Miha Plot, so z zanesljivo dobili prvi niz, nato po ogorčenem boju izgubili drugega, a v naslednjih dveh vendarle pokazali, da so boljša ekipa.

"Skušamo se naučiti, da ko je nasprotnik z eno nogo že na tleh, da igram še z večjo vnemo, še bolj zbrano, kar nam je v prvem in četrtem nizu dobro uspelo. Malo spodrsljaja je bilo v drugem nizu, ki smo ga že vodili in spustili iz rok, toda če vse čez vse skupaj potegnem črto, smo odigrali solidno tekmo in prišli do pomembne zmage proti dobro vodeni ekipi. Veliko pozornosti smo namenili njihovemu korektorju Borisu Buši in to je bila ena od ključnih stvari, ki nam je prineslo zmago," je po tekmi dejal trener Kamničanov Matija Pleško.