Liga MEVZA, 17. krog

Tudi Graz ni bil nobena ovira za ACH Volley

ACH Volley | Odbojkarji ACH Volleyja gostijo Gradec. | Foto Alen Hadžić

Odbojkarji ACH Volleyja gostijo Gradec.

Odbojkarji ACH Volleyja so v 17. krogu srednjeevropske lige premagali ekipo Holding Graz s 3:0 (14, 17, 17). "Kljub temu da smo že uvrščeni na zaključni turnir Mevze, je vsaka zmaga dobrodošla," je po tekmi dejal Alen Šket.

Mitja Gasparini
Sportal Kamničani zahtevno misijo začeli z odliko

Ljubljančani so v tekmo z ekipo iz Gradca vstopili kot veliki favoriti, saj so bili vodilni na lestvici s stoodstotnim izkupičkom po 12 tekmah. Tako je ostalo tudi po 13. tekmi, in sicer proti predzadnji zasedbi te lige, ki po svoji 14. tekmi ostaja pri le eni zmagi.

Kakovostna razlika se je tudi tokrat hitro pokazala, Ljubljančani so vse tri nize dobili precej zanesljivo. V prvem so gosti vsaj približno držali korak do izida 17:13, potem pa je ACH Volley gostom dovolil le še eno točko.

Tudi v drugem nizu so ljubljanski odbojkarji prevladovali, v tem delu igre so si že prej priigrali zajetno prednost, ko so med drugim povedli s 7:1, pozneje pa bili ves čas v ospredju, čeprav so tekmeci še opozorili nase in se približali na 18:16 in 19:17. Zatem pa so gostitelji s šestimi zaporednimi točkami dobili še drugi niz.

Tretji niz so ljubljanski odbojkarji znova odprli zelo zanesljivo, povedli s 6:1, gosti so se spet približali pri 17:14, pozneje pa so znova prevladovali domači in zanesljivo dobili tudi ta del igre. V domači zasedbi je bil z 20 točkami najboljši Alen Šket, pri gostih pa Slovenec Sergej Drobnič z desetimi.

"Kljub temu da smo že uvrščeni na zaključni turnir Mevze, je vsaka zmaga dobrodošla. Danes smo zelo dobro stali na igrišču in nismo dopustili, da bi nas nasprotnik resneje ogrozil. Ob napornem ritmu tekem je pomembno, da imamo v ekipi dovolj širine, s katero trener razpolaga in nas igralce rotira ter s tem ohranja kolikor se da spočite," je po tekmi dejal Alen Šket.