OK Merkur Maribor ACH Volley 1 DOL

Sobota, 22. 1. 2022, 21.45

1. DOL za moške, 15. krog

ACH ne popušča, v Novem mestu še do 14. zmage

ACH Volley - Steaua Bukarešta | Odbojkarji ACH Volleyja še naprej brez poraza. | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarji ACH Volleyja še naprej brez poraza.

Odbojkarji v tej sezoni še neporaženega ACH Volleyja so 14. zmago v državnem pervenstvu dosegli v Novem mestu pri Krki, ki ji niso prepustili nobenega niza. Prvaki iz Maribora so se veselili zmage s 3:1 pri Panviti, Salonit Anhovo pa je s 3:1 doma premagal Triglavane.

Calcit Volley, Jan Klobučar
Sportal Črnučani namučili Kamničane
ACH Volley - Steaua Bukarešta
Sportal ACH Volley v evropskem četrtfinalu

Gledalci v Murski Soboti so videli dolgo tekmo, prva dva niza sta se končala v "podaljšku". Tekmo so bolje odprli gosti, ki so po zaslugi nekdanjega člana Panvite Uroša Pavlovića že vodili z 11:6, toda domači so jih na 13. točki ujeli, nato pa se je odvijal izenačen boj. Prvi so si zaključno žogo priigrali Mariborčani, nato so imeli zaključno žogo tudi Sobočani, toda niz so vendarle osvojili favoriti, zmagali so z 31:29.

V drugem nizu so na začetku vodili Sobočani, največ za štiri točke, gosti pa so prvič povedli z 12:13. Ko je semafor kazal izid 14:18, je kazalo, da drame ne bo, toda domači so v zaključku po bloku Urbana Fužirja izenačili na 24:24. A nato je stvari v roke vzel Ahmed Ihbajri, z dvema točkama je poskrbel za izid 27:25 in vodstvo z 2:0 v nizih.

Toda Prekmurci se niso predali, tretji niz dobili, v četrtem z borbeno igro nekajkrat znižali visok zaostanek, imeli pri izidu 21:23 in 22:24 še nekaj upanja, ki pa ga je razblinil Ihbajri, s 23 točkami najučinkovitejši igralec tekme. Dosegel je tudi tri ase, Pavlović pa se je izkazal s petimi bloki.

Kranjčani so nekaj časa grozili Salonitu, dobili prvi niz, toda v nadaljevanju so reči prišle na svoje mesto. Predvsem po zaslugi bloka, Kanalci so z njim dosegli 14 točk, polovico Srb Veljko Boharev, ki je prispeval tudi tri ase in bil prvo ime dvoboja. Še dve točki več je dosegel njegov rojak in soigralec Marko Radosavljević.

Krka se ni mogla enakovredno kosati z ACH Volleyjem, ki je do 14. zmage prišel brez Alena Šketa in Matica Videčnika. Krka niti enkrat na tekmi ni vodila, prav v vseh nizih so Ljubljančani že na začetku prišli do zanesljive prednosti in jo brez težav držali do konca.