7 let, 12 mesecev

Juventus Lazio Palermo

Petek, 4. 11. 2011, 19.53

Zmaga Udineseja, odpovedan tudi derbi

V 11. krogu serie A je Udinese s Samirjem Handanovičem prišel do nove zmage. Po tekmi v Genovi je zaradi dežja odpadel tudi večerni derbi med Napolijem in Juventusom.

Josip Iličić je v soboto po protinapadu z desnico v diagonalni levi kot dosegel tretji zadetek za Palermo na tekmi proti Bologni. Še pred tem je imel precej zaslug pri prvem zadetku, ko je Zahavi zadel prav po njegovem strelu in odbiti žogi. Kranjčan pa je med drugim zatresel tudi okvir vrat. To je bil za Kranjčana prvi zadetek na deveti tekmi Serie A v tej sezoni. Pred tekmo z Bologno je slovenski reprezentant nazadnje zadel 6. februarja letos, skupno pa je bil to zanj deveti zadetek v italijanskem prvenstvu. Armin Bačinović je igral do 77. minute.

Italijansko prvenstvo, 11. krog:

Sobota: Palermo : Bologna 3:1 (1:0) Zahavi 13., Silvestre 52., Iličić 74.; Ramirez 87. Josip Iličić je igral celo tekmo in dosegel zadetek, Armin Bačinović (oba Palermo) je igral do 77. minute, Rene Krhin (Bologna) ni kandidiral za tekmo

Novara : Roma 0:2 (0:0) Krkić 73., Osvaldo 76.

Nedelja: Milan : Catania 4:0 (2:0) Ibrahimović 7., Robinho 24., Lodi 69./a.g., Zambrotta 72.

Atalanta : Cagliari 1:0 (0:0) Denis 81.

Cesena : Lecce 0:1 (0:0) Cuadrado 56.; R.K.: Muriel 58./Lecce

Chievo : Fiorentina 1:0 (0:0) Rigoni 66. Boštjana Cesarja ni bilo v kadru Chieva, medtem ko je Bojan Jokič vseh 90 minut presedel na klopi.

Lazio : Parma 1:0 (0:0) Sculli 85.

Udinese : Siena 2:1 (1:0) Basta 2., Di Natale 64.; Bolzoni 77. Samir Handanovič je za Udinese branil 90 minut.

Napoli – Juventus* Genoa – Inter**

*-tekma je bila odpovedana zaradi popolav, ki so v Neaplju. **-tekma je bila zaradi neurja, ki divja po Genovi in je po zadnjih podatkih terjalo šest človeških žrtev, prestavljena na poznejši termin.

8 - Di Natale (Udinese), 7 - Denis (Atalanta) 6 - Giovinco (Parma) 1 - Iličić (Palermo), ...