17.43

NK Maribor NK Maribor Dare Vršič Dejan Mezga Jean-Philippe Mendy Marcos Tavares

Sobota, 8. 2. 2014, 17.43

Vršič debitiral v dresu Maribora in takoj zadel

Nogometaši Maribora so na pripravah v Turčiji odigrali novo pripravljalno tekmo in premagali Litex iz Loveča s 4:1. Enega izmed golov je zabil tudi Dare Vršič.

Po porazu proti romunskemu Vasluiu so se nogometaši Maribora hitro vrnili v zmagovalne tirnice. V Turčiji so se pomerili z vodilnim moštvom bolgarskega prvenstva Litexom iz Loveča in ga premagali s 4:1.

Mariborčani so dva gola zabili že v prvem delu tekme, ko sta se med strelce vpisala Jean-Philippe Mendy in Dejan Mezga. Po uri igre je na igrišče vstopil Dare Vršič in v vijoličastem dresu zaigral prvič, odkar je na zadnji januarski dan podpisal pogodbo z Mariborom.

Nekdanji ljubljenec navijačev Olimpije ni potreboval veliko časa, da je dočakal prvenec v dresu slovenskega prvaka. Zadel je že po 13 minutah igre in Maribor popeljal v vodstvo s 3:0.

Do konca tekme so gledalci v Beleku videli še dva gola. Najprej so Bolgari znižali zaostanek, tri minute pred koncem pa je Marcos Tavares postavil končni izid.

Maribor, ki ga ta mesec čakata tekmi 1/16 finala lige Europa proti španskemu prvoligašu Sevilli, je odigral že devet pripravljalnih tekem v času zimskega prvenstvenega premora in kar osemkrat zmagal.