22.25

8 let, 3 mesece

Dušan Kosič

Sobota, 31. 8. 2013, 22.25

Nogometaši Celja so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav z 1:0 (0:0).

Celjani so bili večino tekme boljši tekmec, do zaslužene zmage pa so prišli v samih izdihljajih po zaslugi Andraža Žureja. Za Celje je to druga zmaga v prvenstvu, Triglav pa je po sedmem porazu zasidran na dno lestvice.

Celjani so bili v prvem polčasu boljši tekmec od Kranjčanov, a vodilnega zadetka jim ni uspelo zabiti. Uvodoma so gostitelji popolnoma prevzeli pobudo in pritisnili proti vratom gostov, ki so čez sredino prvič prišli v 12. minuti. Domači so dotlej sprožili že precej strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za vodstvo. V 12. minuti se je sam pred Žanom Pelkom znašel Gregor Bajde, kranjski vratar pa je njegov strel ukrotil.

Po še nekaj domačih poskusih so gosti prvič zagrozili v 28. minuti, ko je strel Tilna Klemenčiča izvrstno obranil Matic Kotnik. Sledila sta poskusa Blaža Vrhovca in Dragana Čadikovskega, ki pa sta v 31. oziroma 34. minuti žogo poslala malo mimo vrat. To sta bila tudi zadnja nevarnejša poskusa v prvem delu.

Tudi v drugem polčasu so bili domači boljši, napadali, a vodilni gol se jim je izmikal. Triglav je sredi polčasa počasi vzpostavil ravnotežje, a priložnosti si ni ustvaril. Enega zadnjih nevarnejših strelov na tekmi je v 82. minuti sprožil Sebastjan Gobec, ki je z več kot 30 metrov za dober meter zgrešil cilj. Zato pa je bil natančnejši Andraž Žurej v 90. minuti, ko je unovčil podajo Tadeja Žagarja Kneza.

Celjani bodo v 9. krogu prihodnjo soboto gostovali v Novi Gorici, Triglav pa bo dan pozneje gostil Krko.