7 let, 12 mesecev

Astana NK Maribor NK Maribor Nemanja Maksimović Branko Ilić

Nedelja, 19. 7. 2015, 17.16

V generalki za Maribor tudi Kazahstanci niso navdušili

Nogometaši Astane so v generalki povratne tekme drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov proti Mariboru premagali Zhetsyu z 2:1.

Maribor je v torek v Ljudskem vrtu premagal Astano z 1:0 in si priigral dobro popotnico pred sredino povratno tekmo v Kazahstanu, kjer bomo dobili odgovor na vprašanje, ali bodo vijoličasti v Evropi odigrali še vsaj štiri tekme ali bodo evropsko sezono sklenili že po dveh.

Maribor je generalko za sredino povratno tekmo, na pot do nje se bodo slovenski prvaki podali v ponedeljek, opravil v petek in ni navdušil. Doma je z 1:1 v prvem prvenstvenem krogu nove sezone remiziral z Zavrčem.

Do zmage v zaključku tekme

Podobno, pa čeprav so zmagali, lahko trdimo tudi za nogometaše Astane. Ti so pred domačimi navijači, zbralo se jih je tri tisoč, gostili predzadnjeuvrščeni Zhetysu in zmagali z 2:1. Zmagoviti gol so dosegli šest minut pred koncem tekme, ko je v polno zadel nekdanji član Domžal, mladi srbski vezist Nemanja Maksimović. Ta je na igrišče prišel ob polčasu. Od prve do zadnje minute je igral Branko Ilić.

Astana po novi zmagi ostaja na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. Po 21 odigranih krogih ima 40 točk.