10.35

Porto poraz nogomet

Nedelja, 15. 5. 2011, 10.35

Porto v celotni sezoni ni utrpel niti enega poraza

Na Portugalskem so odigrali zadnji krog nogometnega prvenstva. Neverjeten niz nepremaganosti je uspel nogometašem iz Porta, ki v državnem prvenstvu niso utrpeli niti enega poraza.

Porto, ki si je domači naslov zagotovil že predhodno, je na 30 tekmah zabeležil 27 zmag. Le trikrat so se njegove tekme končale z remijem. Igralci Porta so primat potrdili na zadnji tekmi z zmago proti Maritimu z 2:0.

Na koncu si je Porto priigral kar 21 točk prednosti pred Benfico, oba kluba pa sta si zagotovila tudi nastop v ligi prvakov. Benfica bo sicer morala v kvalifikacije. Porto je ponovil rekorden niz lizbonske Benfice, ki v sezoni 1972-73 prav tako v domačem prvenstvu ni poznala poraza. Iz portugalskega prvenstva so se v evropsko ligo uvrstili Sporting Lizbona, Braga, Vitoria Guimaraes in Nacional, pri katerem igra Rene Mihelič, iz nje pa sta izpadla Portimonense in Naval.