20. 9. 2012,
10.01

Četrtek, 20. 9. 2012, 10.01

Pellegrino: Proti Bayernu smo igrali prestrašeno

Trener Valencie Mauricio Pelegrino je prepričan, da so njegovi igralci izgubili proti Bayernu z 1:2, ker so se tekmecev lotili s preveč strahospoštovanja.

Bavarci so povedli v 38. minuti po golu Schweinsteigerja, na 2:0 pa je v 76. minuti zvišal Kroos. Valencia je znižala na 1:2 v 91. minuti. Bayern pa bi lahko zmagal s 3:1, saj je Mandžukić v 94. minuti zgrešil enajstmetrovko.

''To ni bila dobra tekma. Na začetku smo bil preveč prestrašeni. Morebiti smo jim izkazali preveč strahospoštovanja. To je eden izmed razlogov za naš poraz, a generalno gledano nismo bili tako slabi,'' je po tekmi na Allianz Areni hitel razlagat trener Valencie Mauricio Pellegrino.

Španski strateg tudi ni spregledal dejstva, da si njegova ekipa v prvem polčasu ni ustvarila nobene priložnosti za gol. Drugi polčas je bil boljši: ''V prvem polčasu smo veliko izgubljali žogo. Nismo bili na pravih mestih. V drugem polčasu smo se izboljšali, a proti ekipi kot je Bayern ti takšne napake situacijo samo še poslabšajo. Po premoru smo pritisnili nanje, saj smo vedeli, da lahko igramo bolje. Imamo nekaj ključnih igralcev poškodovanih, a to ne sme biti izgovor. Imeli smo priložnost za izenačenje, ko je bilo še 0:1, a drugi gol je bil ključen. Igralci so pokazali dober karakter na težki tekmi, proti vrhunski ekipi. V skupinskem delu se lahko vse zgodi in rezultat Bate Borisov : Lille 3:1 pušča stvari odprte.''