12.11

7 let, 12 mesecev

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Olimpija vse bliže Mariboru, Kopru festival zadetkov

Zgolj še tri točke, a tudi tekmo več, ima Olimpija zaostanka za vodilnim Mariborom, potem ko je visoko premagala Aluminij, medtem ko so branilci naslova presenetljivo izgubili s Celjem.

Še osmo zmago v devetih prvenstvenih tekmah na klopi Olimpije je zabeležil trener Ljubljančanov Andrej Razdrh. Domači nogometaši so v Stožicah odpor Aluminija, ki jih je v zadnji medsebojni tekmi v Kidričevem premagal z 2:1 in poskrbel za odhoda trenerja Ermina Šiljaka in športnega direktorja Milenka Ačimovića, strli v drugem polčasu. Pot do zmage je s prvim golom na tekmi in že njegovim petim prvenstvenim v tej sezoni utrl mladi Andraž Šporar.

Presenetljivo je v Ljudskem vrtu izgubil Maribor proti Celju. Gostje so že v prvem polčasu prišli do vodstva, a je ekipa Darka Milaniča izničila vodstvo Celjanov. Odločitev o zmagovalcu pa je padla tik pred koncem tekme, ko je za goste zadel branilec Marko Krajcer.

V Novi Gorici sta se pomerila Gorica in Triglav. Gorica je v zadnjih dveh tekmah izgubila, med tednom je doživela šok v pokalu, ko je izpadla v že dobljeni tekmi proti Aluminiju. Tokrat je le prekinila niz porazov in prišla do točke.

Po dveh tekmah brez zmage je Aleš Čeh v Velenju prišel do novih treh točk na klopi Rudarja. Ta je z golom mladega vezista Denisa Klinarja prišel do zmage z 1:0. Domžalčani so izgubili prvič po štirih tekmah in prekinili niz treh zaporednih zmag v prvenstvu.

V nedeljo je v zadnji tekmi kroga v Fazaneriji, kjer so gledalci videli kar pet zadetkov, Koper s 3:2 premagal Muro, ki tako ostaja prikovana na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice.