8 let, 5 mesecev

Jose Mourinho Real Madrid

Sreda, 5. 12. 2012, 0.26

Mourinho: Zdaj pa na prvenstvo in pokal

Real je rutinirano zmagal na tekmi, ki ni odločala o ničemer. Že pred tekmo z Ajaxom je bilo jasno, da bodo Madridčani v osmino finala lige prvakov štartali z drugega štartnega mesta.

''Kdorkoli bo naš nasprotnik v osmini finala, nas čaka zahtevna naloga. Tudi če bi bili prvi, bi bilo enako. Zdaj nekaj časa ne bomo igrali v Evropi. V naslednjih mesecih se bomo osredotočili le na prvenstvo in pokal, v katerih si želimo zmagovati,'' je po zmagi nad Ajaxom s 4:1 v zadnjem krogu skupine D lige prvakov povedal trener Reala Jose Mourinho. ''Zadovoljen sem s tem, kar sem videl danes. Prišli smo do zaslužene visoke zmage, igrali smo dobro,'' je še povedal Portugalec, ki je tokrat priložnost za igro ponudil nekaterim nogometašem, ki sicer igrajo bolj malo oziroma nič. Med njimi je tudi komajda 17-letni Jose Rodriguez, ki je v 72. minuti zamenjal Kakaja in debitiral v dresu devetkratnega evropskega prvaka. ''Rodriguez mi je zelo všeč. Je zelo kakovosten nogometaš, ki veliko obeta. Tudi Nacho je odigral zelo dobro. Je močna osebnost in lahko igra v ligi prvakov. Tudi za Morato velja podobno. Vsaka minuta, ki jo prebije na igrišču, je zanj še kako dobrodošla,'' je mlade nogometaše v madridskem klubu pohvalil Mourinho. ''Zelo sem srečen, ker sem debitiral v ligi prvakov. Trenerju sem zelo hvaležen. Je odličen trener, vselej stoji za nami, nogometaši,'' pa je po večeru, ki si ga bo zapomnil za vselej, povedal Rodriguez.