5. 8. 2009,
22.47

Sreda, 5. 8. 2009, 22.47

Milanič: Premalo energije na igrišču

Razočaranje v vrstah Mariborčanov po visokem in še kako usodnem domačem porazu z Zürichom je bilo veliko. Trener švicarskih prvakov je bil vesel, saj so njegovi izbranci zaigrali tako kot je želel.

Bernand Challandes, trener Züricha: ''Zelo smo zadovoljni. Po tekmi v Zürichu smo bili razočarani, a je bila kritika na mestu. Vedeli smo, da povratna tekma ne bo enostavna. Hoteli smo igrati bolj kompaktno. Vedeli smo, da bomo imeli svoje priložnosti. V uvodnem polčasu nismo doživeli resnejših groženj s strani Maribora. Domači so v nadaljevanju igrali bolje in nas nekajkrat ogrozili. Imeli smo srečo, se pravočasno ubranili, nato zadeli še tretjič in se razveselili velikega rezultat. Za konec lahko povem, da nismo sicer velika ekipa, nismo pa tudi majhna.''

Darko Milanič, trener Maribora: ''Želeli smo si nekaj povsem drugega. Vsaj po tem, kar smo dosegli v Zürichu. Vedeli smo, da igramo proti ekipi, ki zna igrati nogomet. Tokrat je Zürich imel veliko manj priložnosti, a je bil bolj natančen. Žal se nam je pripetila zadnja minuta prvega polčasa. Imeli smo lepo priložnost in kot. Fantje so se 'zaleteli', pustili veliko prostora, kar so gostje spretno izkoristili in povedli z 2:0. To je bil šok. Fantje so v začetku drugega polčasa igrali bolje, bili blizu dosega zadetka, v 76. minuti pa prejeli še en zadetek. Pokazali so premalo energije na igrišču, da bi lahko naredili kaj več. Potrebujemo take tekme, da se nabirajo izkušnje, to je dobrodošlo, ni nam pa všeč tak splet okoliščin. Potrebno je priznati, da je bil nasprotnik v teh dveh tekmah boljši. Imajo več tekem v Evropi kot mi. Mi smo izgubljali preveč žog in imeli premajhno posest žoge. To pa zaradiv prevelike želje, saj je hotel vsak odigrati zadnji pas.''