Damjan Bohar liga narodov Liga narodov Matjaž Kek slovenska nogometna reprezentanca

Torek, 8. 9. 2020, 22.58

Liga narodov, 2. krog

Šov Ronalda v Stockholmu, ponovitev finala SP kot dejavu

14

Cristiano Ronaldo | Cristiano Ronaldo je najprej na spektakularen način prišel do 100. gola v dresu Portugalske, malo za tem pa za evropske prvake zabil še 101. | Foto Reuters

Nogometaši v ligi narodov so odigrali še zadnje tekme 2. kroga. Evropski prvak Portugalska je v ligi A gostoval na Švedskem in zmagal z 2:0. V ponovitvi finala svetovnega prvenstva 2018 je Francija premagala Hrvaško z istim rezultatom kot pred dvema letoma, zmagala je s 4:2. Belgijci so s 5:1 odpravili Islandce, Danci in Angleži pa so igrali 0:0.

Kylian Mbappe
Sportal Francija v skrbeh. Mbappe se je objemal s soigralci, nato "padel" na testu.

V skupini 3 v ligi A je Portugalska gostovala na Švedskem. Gosti so se prvič razveselili v 45. minuti, ko je Cristiano Ronaldo zadel s prostega strela. To je bil zanj stoti gol v reprezentanci. Švedi so v 44. minuti ostali brez izključenega Gustava Svenssona. V 72. minuti je Ronaldo svojemu strelskemu izkupičku dodal še en zadetek za zmago z 2:0.

Francozi pa so gostili Hrvate. Ti so povedli v 16. minuti z golom Dejana Lovrena, preobrat pa sta skreirala Antoine Griezmann v 31. minuti in Dominik Livaković z avtogolom ob koncu prvega polčasa. Za Griezmanna je bil to 31. gol v izbrani vrsti, s čimer se je na petem mestu izenačil z Zinedinom Zidanom. Pred njima so le Thierry Henry (51), Michel Platini (41), Olivier Giroud (40) in David Trezeguet (34).

Francozi so v ponovitvi finala svetovnega prvenstva 2018 v nekoliko manj spektakularni kulisi od tiste iz Moskve premagali Hrvaško s 4:2. | Foto: Reuters Francozi so v ponovitvi finala svetovnega prvenstva 2018 v nekoliko manj spektakularni kulisi od tiste iz Moskve premagali Hrvaško s 4:2. Foto: Reuters

Josip Brekalo je v 55. minuti Hrvate pripeljal do novega izenačenja, a je Dayot Upamecano v 65. minuti zadel za novo vodstvo Francozov. Giroud pa je svoj 40. reprezentančni zadetek dosegel v 77. minuti z bele pike. Portugalci in Francozi imajo po dve zmagi v tej skupini.

V skupini 2 so Belgijci ugnali Islandijo. Axel Witsel (13.), Michy Batshuayi (17., 69.), Dries Mertes (50.) in Jeremy Doku (80.) so bili strelci za Belgijo, ki ima po dveh krogih dve zmagi. Danci pa so gostili Angleže in se z njimi razšli brez zadetkov.

V ligi C je v skupini 1 Luksemburg izgubil proti Črni gori z 0:1, Ciper pa proti Azerbajdžanu z enakim izidom. V skupini 2 je Armenija premagala Estonijo z 2:0, Gruzija in Severna Makedonija pa sta se razšli z 1:1.

V ligi D in skupini 2 je San Marino izgubil proti Lihtenštajnu z 0:2.

Damjan Bohar je Sloveniji s prvim reprezentančnim golom prinesel prvo zmago v ligi narodov. | Foto: Vid Ponikvar Damjan Bohar je Sloveniji s prvim reprezentančnim golom prinesel prvo zmago v ligi narodov. Foto: Vid Ponikvar

Slovenija ni prepričala, a je dočakala zgodovinsko zmago

Slovenija je bila v svoji skupini v C ligi na delu v nedeljo. V Stožicah je tri dni po neprepričljivem remiju brez zadetkov proti Grčiji premagala skromno Moldavijo z 1:0. Z igro spet ni navdušila, za njeno zmago pa je s prvim golom v dresu Slovenije poskrbel Damjan Bohar.

Slovenija je prišla do zgodovinske prve zmage v ligi narodov. To ji je uspelo v osmem pozikusi in je zadostovalo za prvo mesto v skupini po prvih dveh tekmah, ki si ga deli z Grčijo. Ta je bila v gosteh z 2:1 boljša od Kosova.

Fotogalerija s tekme v Stožicah, fotografa Vid Ponikvar in Grega Valančič/Sportida: