Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Plestenjak

Petek,
17. 4. 2015,
9.45

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 17. 4. 2015, 9.45

9 let, 2 meseca

Konec ljubezni zaradi 300 tisoč evrov?

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
V nedeljo se bosta udarila Inter in Milan, ki v zadnjih sezonah jezita privržence s slabšimi rezultati in neosvajanjem lovorik. Samir Handanović bi lahko branil na zadnjem Derbyju della Madonnina.

Prihodnost Samirja Handanovića pri Interju je še negotova. Trener Roberto Mancini je že napovedal, da bo Slovenec v prihodnji sezoni branil v vratih milanskega kluba le v primeru, če bo podaljšal pogodbo. Zdajšnja mu poteče konec junija 2016, vodstvo kluba pa si želi, da bi jo slovenski reprezentant podaljšal, saj noče, da bi po koncu prihodnje sezone zapustil Milano kot prost igralec, Inter pa bi se obrisal pod nosom, saj bi ostal brez pravice za odškodninsko zahtevo.

Konec ljubezni med Interjem in Handanovićem zaradi 300 tisoč evrov?

Med Handanovićem in klubskim vodstvom že dalj časa potekajo pogovori, ki pa še niso obrodili sadov. Po poročanju italijanskega športnega dnevnika La Gazzetta dello Sport je Inter malenkostno še povišal ponudbo. Izkušenemu Ljubljančanu, ki ga njegovi stanovski kolegi imajo za najboljšega vratarja v serie A, ponuja podaljšanje pogodbe do leta 2019 in 2,7 milijona evrov letne plače. Športni direktor Piero Ausilio je poudaril, da bi milanski klub rad zadržal Slovenca.

Zastopniki prvega vratarja slovenske izbrane vrste niso povsem zadovoljni s predlogom. Za Handanovića zahtevajo letno plačo v višini okroglih treh milijonov, kolikor jih zaslužijo najbolje plačani posamezniki Interja. Črno-modri so pred tedni Handanoviću ponujali poltretji milijonov evrov, zdaj pa so letvico dvignili še za 200 tisoč evrov.

Sarma je v najboljših vratarskih letih. Poleti bo dopolnil 31 let, odlično pozna italijansko nogometno okolje, ne primanjkuje mu izkušenj. Med vratnicama namerava preživeti še veliko vrhunskih sezon, želi pa tudi igrati v najmočnejšem tekmovanju. Odkar se je iz Vidma preselil v Milano, sploh še ni zaigral v ligi prvakov. Zato italijanske javnosti ne bi presenetila selitev v Rim, ki je v zadnjih mesecih zelo aktualna. Roma ima v zadnjih sezonah zaradi visokih uvrstitev v italijanskem prvenstvu zagotovljeno mesto med evropsko elito, išče pa tudi novega vratarja, saj je Morgan de Sanctis, ki mu je Handanović pred leti gledal v hrbet pri Udineseju, star že 38 let.

Roma čaka na razplet pogovorov med slovenskim vratarjem in Interjem. Pripravljena je vskočiti v igro in pripeljati Sarmo med sinove volkulje, italijanski mediji pa tudi razpredajo o tem, kdo bi lahko vskočil na prazno mesto na San Siru. Najbolj se omenja Čeh Petr Čech, ki se je znašel na stranskem tiru pri Chelseaju, omenjajo se tudi Sergio Romero (Sampdoria), Mattia Perin (Genoa) in Marco Sportiello (Atalanta).

Inter se je lani zahvalil Atleticu, ki je ponudil premalo

O Handanovićevem odhodu se je razpredalo že v lanskem poletnem prestopnem roku. Italijanska športna televizijska postaja Sky Sports poroča o tem, da je vratarja, ki je prve korake storil na Kodeljevem pri Slovanu, resno snubil Atletico Madrid. Španski prvak je po odlični sezoni iskal zamenjavo za Belgijca Thibauta Courtoisa, ki se je vrnil k Chelseaju. Interju je ponudil devet milijonov evrov, a je milanski klub ponudbo gladko zavrnil. Milanski klub je leta 2012 kupil Handanovića za 12 milijonov evrov, ki jih je nakazal na račun Udineseja. Atleticu se ni posrečila namera, da bi svoja vrata okrepil z mlajšem izmed najbolj znanih slovenskih vratarskih bratrancev, je pa vseeno v svoje vrste pripeljal Slovenca, saj se je odločil za Jana Oblaka. Resda je zanj odštel nekoliko več, a se mu je poslovno tveganje očitno obrestovalo, saj je Škofjeločan nakazal, da zmore pri 22 letih ogromno in se že redno pojavlja na naslovnicah največjih španskih medijev. Španski prvak je za Oblaka odštel Benfici 16 milijonov evrov in poskrbel za najdražji prestop Slovenca vseh časov.

Ne spreglejte