Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Viškovič

Torek,
7. 7. 2015,
13.37

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 7. 7. 2015, 13.37

9 let

Kdo že ima pripravljene kovčke?

Rok Viškovič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Poletna nogometna tržnica povsod po svetu je že nekaj časa odprta. Pogledali smo, kdo od slovenskih reprezentantov je že prestopil in kdo morda še bo.

Siniša Anđelković

V prejšnji sezoni je redno igral za italijanskega prvoligaša Palermo in zbral kar 32 nastopov na 38 tekmah. Da je prepričal, potrjuje tudi dejstvo, da so Sicilijanci januarja letos z njim podpisali novo, finančno bogatejšo pogodbo.

Zdaj 29-letni branilec na leto zasluži 450 tisoč evrov, s Palermom je sodelovanje podaljšal do poletja 2017. Kljub temu se lahko zgodi, da že poleti odide drugam. Zanimanje zanj so namreč pokazali nekateri preostali italijanski prvoligaši, predvsem novopečeni član elite Carpi, a se za zdaj ni zgodilo še nič.

Robert Berić

Po sijajni prejšnji sezoni, v kateri je za Rapid zabil kar 27 prvenstvenih golov, zanimanja zanj ne manjka in vse bolj se zdi, da bo z Dunaja, kamor je prišel pred letom dni iz graškega Sturma, odšel.

Že pred časom so zanimanje zanj pokazali nekateri nemški prvoligaši, omenjalo se je predvsem Werder iz Bremna, v zadnjih dneh je v ospredje stopil angleški prvoligaš Reading. Ta naj bi na naslov Dunajčanov poslal že dve uradni ponudbi za 24-letnega napadalca, zadnjo v vrednosti petih milijonov evrov, in prav lahko se zgodi, da se bo prestop zgodil.

Če bo res odšel za toliko denarja, bo izenačil klubski rekord Erwina Hofferja iz leta 2009. Zanj je Napoli prav tako odštel pet milijonov.

Roman Bezjak

Pogodba z bolgarskim Ludogorcem mu je po koncu prejšnje sezone potekla, že sredi maja pa je podpisal triletno pogodbo z ambicioznim hrvaškim prvoligašem Rijeko, pri katerem bo treniral pod vodstvom nekdanjega selektorja Slovenije Matjaža Keka.

Valter Birsa

V prejšnji sezoni je v Veroni za Chievo v prvi italijanski ligi igral kot posojen nogometaš Milana, v novi bo drugače. Pred dnevi so ga Verončani odkupili. Uradna odškodnina za zdaj ni znana, a naj bi zanj odšteli med dvema in tremi milijoni evrov. Pogodbo je podpisal do leta 2018. Postal je eden izmed najbolje plačanih pri Chievu. Na leto bo po novem v žep pospravil 600 tisoč evrov. V nogometu se lahko zgodi marsikaj, a seveda bo tudi v prihodnjem letu igral v eni od glavnih turističnih atrakcij Apeninskega polotoka.

Damjan Bohar

Športni direktor Maribora Zlatko Zahović je sporočil, da v tem prestopnem roku zagotovo ne bo prodal nikogar. To pomeni, da bo vijoličasti dres še naprej nosil tudi hitronogi Prekmurec, a kdo ve, kaj bi se lahko zgodilo, če Mariboru spodrsne na prvi evropski oviri in mednarodno sezono konča že po dveh tekmah. Pogodbo ima ta nogometaš, ki je v Ljudskem vrtu že dve leti redno igral, sklenjeno do leta 2017.

Mišo Brečko

Glede na to, da v prejšnji sezoni ni bil več zacementiran v začetni enajsterici Kölna, je marsikdo pričakoval, da ga bo po sedmih letih zapustil. A že na začetku priprav ga je trener Peter Stöger razveselil. Ne le, da je obljubil, da bo še naprej računal nanj, sporočil mu je, da bo tudi v novi sezoni kapetan. Vsekakor lepa čast za 31-letnika, ki je za Köln v vseh tekmovanjih odigral že kar 225 tekem. Z njim ima pogodbo do konca prihodnje sezone, a obstaja veliko možnosti, da jo bo podaljšal. Za zdaj se o podaljšanju s klubskim vodstvom še ni pogovarjal.

Boštjan Cesar

Kapetan Slovenije je v Italiji že pet let, ves ta čas uspešno nosi dres italijanskega prvoligaša Chieva. V njegovem dresu je v vseh tekmovanjih zbral že skoraj 150 nastopov, tudi v minuli sezoni je igral redno, a je trenutno kljub vsemu prost nogometaš.

Pogodba z Verončani je 32-letnemu Ljubljančanu z zadnjim junijskim dnem namreč potekla. Pred tedni se je sicer pisalo, da jo bo zagotovo podaljšal, a po naših informacijah se to še ni zgodilo. Kaj sledi v prihodnjih tednih, je težko napovedati, a jasno je, da je zanimiv za marsikoga. Med drugim tudi za grški Panathinaikos, so pisali tamkajšnji mediji. Čeprav dvomimo, da bo zdaj, ko tam vlada obsedeno stanje, rinil v Grčijo.

Goran Cvijanović

Pogodba s hrvaškim prvoligašem Rijeko, za katero je igral v prejšnji sezoni, mu je potekla, zdaj je brezposeln in pospešeno išče nov klub. Povezovalo se ga je z Olimpijo, a v zadnjem obdobju so takšne govorice potihnile. Pri 28 letih ima dovolj izkušenj in lahko še marsikaj pokaže.

Džengis Čavušević

V prejšnji sezoni se je uspešno vrnil po novi hudi poškodbi, za zdaj ima v mislih le to, kako vse skupaj dodatno nadgraditi in se oddolžiti delodajalcem pri švicarskem St. Gallenu, ki so mu v težkih časih stali ob strani.

Željko Filipović

Eden izmed tistih Mariborčanov, ki se že nekaj časa spogledujejo s tujino, a je za zdaj še niso dočakali. Tudi letos poleti je skoraj zagotovo ne bo. Zato, ker Maribor ne namerava razprodajati ekipe, pa tudi zato, ker se trenutno tako ali tako šele vrača po poškodbi.

Samir Handanović

Dolgoletni slovenski reprezentančni vratar bi lahko bil slovenska zvezda letošnjega nogometnega prestopnega roka. Zgodba, povezana z njegovim podaljšanjem z Interjem, se vleče že mesece. Ko se je že zdelo, da bo podaljšal zdajšnjo pogodbo z Milančani, ta traja do konca junija prihodnje leto, in po novem zaslužil 2,7 milijona evrov na leto, se je prejšnji teden zgodil zasuk.

Njegov zastopnik je sporočil, da so pogajanja z vodilnimi ljudmi Interja prekinjena. Zakaj, še ni znano. Je to le strateška poteza ali bo izkušeni Ljubljančan, že večkrat najboljši vratar italijanske lige, res odšel? Če bo, morda poskrbi za prestop, ki bo presegel dozdajšnji slovenski rekord 16 milijonov evrov. Klubov, ki jih povezujejo z njim, je ogromno. Roma, Manchester United, Valencia in še bi lahko naštevali.

Branko Ilić

Po enoletni uspešni epizodi pri beograjskem Partizanu je Srbijo že zapustil in se je, čeprav naj bi si ga zelo želeli tudi pri njegovem matičnem klubu Olimpiji, preselil v Kazahstan. S tamkajšnjim prvakom je podpisal dveletno pogodbo.

Josip Iličić

Po sijajnem koncu pretekle sezone, ko je za Fiorentino v zadnjih šestih prvenstvenih tekmah zabil kar sedem golov in dodal podajo, se je zdelo, da bo zagotovo ostal v Firencah. Tudi sam si je tega želel. Fiorentina je zanj leta 2013 odštela 13 milijonov evrov. Po spremembi na trenerskem stolčku, nanj je sedel Portugalec Paulo Sousa, se zdi, da bo scenarij drugačen.

Predvsem zato, ker so v Firencah dali jasno vedeti, da ni nepogrešljiv. Tako naj bi sprejeli ponudbo novopečenega prvoligaša Bologne, a Kranjčan, ki ima prav gotovo še nekaj snubcev, za zdaj odločitve ni sprejel. Pa čeprav naj bi mu morebitni novi delodajalci ponujali več kot 1,2 milijona evrov na sezono, kolikor zasluži zdaj.

Erik Janža

V Maribor je prišel januarja letos, a v drugi polovici pretekle sezone odigral le pet tekem. Tudi v tej sezoni ne kaže, da bi jo začel z najboljšega položaja. Kljub temu dvomimo o tem, da ga bodo v Ljudskem vrtu prodali. Dvaindvajsetletni bočni branilec je naložba za prihodnost.

Bojan Jokić

Skoraj vso preteklo sezono je izpustil zaradi poškodbe, zdaj je z novim klubom že začel priprave na novo sezono in je motiviran, da pri Villarrealu opravi z drugo polovico štiriletne pogodbe, ki jo je sklenil pred dvema letoma. Ni nobenih informacij, da bi odšel drugam. V klubu še računajo nanj.

Kevin Kampl

Januarja letos je iz Red Bull Salzburga prestopil v Borussio Dortmund za 12 milijonov evrov, a prišel ob nepravem času. Sredi sezone, klubu pa ni šlo. Zato navijači v Dortmundu še vedno pričakujejo, kaj bo pokazal. Pod vodstvom novega trenerja Thomasa Tuchla bo imel priložnost, da jih prepriča. Pojavile so se sicer govorice o tem, da bi se lahko vrnil v Avstrijo, Salzburg naj bi si ga želel sposoditi, a močno dvomimo, da se bo tak scenarij uresničil.

Andraž Kirm

Pred letom dni se je preselil na Ciper, kjer je okrepil tamkajšnjega prvoligaša Omonio iz Nikozije. Igral je precej redno, z življenjem na Cipru je zadovoljen. Obstaja malo možnosti, da bo odšel. Pogodbo ima še za tri leta.

Luka Krajnc

Pri komaj 20 letih je za njim zelo dobra sezona v prvi italijanski ligi. Zbral je 22 prvenstvenih nastopov za Ceseno, ki si ga je lastniško delila z Genoo. Ta ga je leta 2011, takrat je imel šele 16 let, za 700 tisoč evrov odkupila od Maribora. Ceseno zagotovo zapušča, Genoa ga je letos poleti namreč spet odkupila od Cesene, a vprašanje je, ali bo ostal v Genovi.

Zanj se namreč zanimajo številni klubi, omenjalo se je tudi Milan, Lazio, Sampdorio in Fiorentino. V zadnjih dneh je trnek v njegovi smeri vrgel tudi Cagliari, a ker bodo na Sardiniji v prihodnji sezoni igrali v drugi ligi, dvomimo, da jim bo uspelo.

Jasmin Kurtić

V prejšnji sezoni je kot posojen nogometaš Sassuola v italijanski prvi ligi igral za Fiorentino, nastopal je precej redno, a v Firencah ni ostal. Kljub temu ima veliko razlogov za zadovoljstvo. Za tri milijone evrov in pol je prestopil v Atalanto. V Bergamu je dobil tudi petdesetodstotno povišico. Do junija 2019 bo na leto služil 600 tisoč evrov.

Dejan Lazarević

V prejšnji sezoni je kot posojen nogometaš Chieva, s katerim ima pogodbo še vedno do leta 2017, v prvi italijanski ligi igral za Sassuolo, a tudi tokrat ni dobil prave priložnosti za igro. Zbral je 18 prvenstvenih nastopov, od tega je na igrišče večinoma prihajal s klopi. Zdaj se je vrnil v Verono, a obstaja veliko možnosti, da tam ne bo ostal. Zanj naj bi se zanimali predvsem nekateri drugoligaši, med drugim tudi Pescara in Catania.

Dominic Maroh

Za nemškega prvoligaša Köln v zadnjem času redno igra, nič ne kaže, da bi se to lahko v prihodnosti spremenilo. Pogodbo ima sklenjeno za prihodnja tri leta, zato se zdi, da bo še naprej ostal tam, kjer je od leta 2012.

Tim Matavž

Nemški prvoligaš Augsburg je v prejšnji sezoni zanj odštel rekordne štiri milijone evrov, a na igrišču od njega ni dobil tistega, kar je pričakoval. Tudi zaradi poškodb, ki so ponagajale primorskemu golgeterju. Le trije prvenstveni goli pač niso dovolj.

Toda zato je bil eden izmed njih, tisti v zadnjem krogu, tako pomemben, da je klubu prvič v zgodovini prinesel Evropo. Tudi zato, a predvsem zato, ker po slabi sezoni zanj ne morejo iztržiti veliko, jasno pa je tudi, da od njega v prihodnosti pričakujejo veliko, dvomimo o tem, da bo poleti odšel drugam. Z Augsburgom je pogodbeno vezan do leta 2019.

Aleš Mertelj

V Mariboru je že pravi staroselec, v vijoličastem dresu uspešno igra že od leta 2009. Najverjetneje bo tako tudi v prihodnjem letu oziroma sezoni ali pa vsaj v polovici. Je prepomemben, da bi se mu v Ljudskem vrtu odrekli, a hkrati je jasno, da je zdaj, ko je postal reden reprezentant, zanimiv tudi za snubce v tujini. A dokler bo Maribor v Evropi, skoraj zagotovo ne bo odšel.

Martin Milec

Za njim je sezona, v kateri se je dokazal v prvi belgijski ligi, a za zdaj ne kaže, da bi se že poleti selil kam drugam. Pri Standard Liegu, s katerim ima pogodbo do leta 2019, ga ne bodo prodali kar tako.

Milivoje Novaković

Januarja letos je okrepil še tretji klub na Japonskem, kjer igra od leta 2012 in se je odlično znašel. Nič ne kaže, da bi poleti zapustil Nagoyo Grampus. Pri 36 letih redno menjavanje klubov niti ni več v njegovem interesu.

Jan Oblak

Po sijajni drugi polovici sezone, v kateri si je spet priboril številko ena v vratih madridskega Atletica, je jasno, da v novo sezono vstopa z ogromno motiva in pričakovanj. Dejstvo je tudi to, da so ga povezovali z nekaterimi velikani, a na tako visoki ravni, kot igra Škofjeločan, je to normalno. Čeprav je bilo pri njem v zadnjih letih kar nekaj nepričakovanih preobratov, bi bilo veliko presenečenje, če bi ga Atletico, ki je zanj pred letom dni plačal rekordnih 16 milijonov evrov, prodal. Z Madridčani ima pogodbo do leta 2020.

Nik Omladič

Januarja letos je odšel v Nemčijo, kjer je okrepil tamkajšnjega drugoligaša Eintracht Braunschweig, s katerim je podpisal pogodbo do leta 2017. Za zdaj nič ne kaže, da jo bo predčasno pretrgal.

Nejc Pečnik

Drugoligaško tekmovanje na Japonskem je v polnem teku, Jef United je v boju za napredovanje, Dravograjčan pa njegov najboljši strelec. Ne verjamemo, da bodo v klubu dopustili, da nogometaš, ki je k njim prišel pred pol leta, odide.

Rajko Rotman

Pred letom dni je prestopil v Turčijo, z Basaksehirjem je podpisal pogodbo do leta 2018 in se tam dobro znašel. Nič ne kaže, da bo letos poleti odšel.

Miral Samardžić

Zelo dobro se je vključil v ambiciozen projekt Rijeke na Hrvaškem in postal eden izmed njenih stebrov obrambe. Vse kaže, da bo tako tudi v prihodnji sezoni. Z Rečani ima pogodbo do leta 2016.

Dalibor Stevanović

Izkušeni vezist je že zamenjal klub, a ostaja v Rusiji, kjer je igral že v pretekli sezoni. Iz moskovskega Torpeda se je preselil v Mordovio Saransk, s katero je sklenil enoletno pogodbo.

Petar Stojanović

Verjetno naslednji nogometaš, s katerim bo Maribor veliko zaslužil. Oditi bi moral že pozimi, takrat v Nemčijo, a se je zapletlo. Do evropskih tekem ga v Mariboru zagotovo ne bodo prodali, potem morda. Veliko bo odvisnega predvsem od tega, ali bodo uspešni na prvi stopnički. V obeh primerih bi lahko mladi as, ki se je že prebil v reprezentanco, odšel.

Andraž Struna

V Grčiji se je dobro znašel, s Pas Giannino ima sklenjeno sodelovanje do leta 2016, a kdo ve, kaj se lahko zgodi v prihodnjih tednih. Grčija in njene gospodarske težave bodo seveda precej vplivale tudi na nogomet. Za zdaj se ne govori, da bo kam odšel, a to se lahko kmalu spremeni.

Benjamin Verbič

Po sijajni pretekli sezoni, v kateri je navduševal v dresu Celja in postal najboljši nogometaš slovenske prve lige, debitiral pa je tudi v dresu Slovenije, je ta 21-letni krilni napadalec že prestopil. Celjani so na njegov račun zaslužili 1,2 milijona evrov, po novem bo nogomet igral na Danskem. Okrepil je tamkajšnjega prvoligaša Copenhagen.

Ne spreglejte