Sreda, 4. 2. 2009, 15.22
9 let, 2 meseca
Ivan Simič razkril volilne karte

Devetinštiridesetletni predsednik Medobčinske nogometne zveze (MNZ) Ljubljana je uresničil napoved in dan pred zaključkom uradnega roka oddal uradno kandidaturo za mesto predsednika Nogometne zveze Slovenije (NZS). Tako je Tugomir Frajman, sedanji podpredsednik NZS, ki je pred desetimi dnevi slovenski javnosti že predstavil svoj volilni program, dobil resnega tekmeca za prestižen položaj v krovni nogometni organizaciji, zanimivo pa je, da do sredinega opoldneva, dan pred iztekom roka, še ni vložil uradne kandidature. ''Včeraj dopoldan me je poklical in mi predlagal, da bi navkljub različnim pogledom na volilni program 'stopila' skupaj in v prihodnosti složno sodelovala. Predlagal je, da bi opravljala mesto podpredsednika NZS, na čelu pa bi bil ljubljanski župan Zoran Janković. Odločno sem bil proti. Moj program dela v samozaložbi je bil ravno sredi tiska, najavljena je bila že tiskovna konferenca ... Čeprav naj bi Frajman obljubljal, da ima za seboj podporo šestih MNZ in s tem že zagotovljenih 22 od skupnih 38 glasov, se ne mislim kar tako predati. V volilni boj vstopam veliko bolj sproščeno kot pred štirimi leti, ko so se volitve zame končale 'grozno'. O tem sem prepričan,'' je velikemu številu predstavnikov sedme sile, ki s(m)o napolnili predavalnico na sedežu AMZS v Ljubljani, samozavestno dejal mag. Ivan Simič. Predsednik MNZ Ljubljana (od leta 2004) in član izvršnega odbora NZS je predstavil program dela slovenske krovne nogometne organizacije v obdobju 2009-2113, ki po njegovih besedah skriva številne spremembe, predvsem v drugačni organizaciji dela na NZS.
Ne bo sodeloval z Zavrlom
Nekdanji dolgoletni predsednik nogometnega kluba Jezero Medvode (od 1995 do 2006) je v uvodu naznanil, da je o volilnem programu začel razmišljati 21. januarja.
''Takrat je Rudi Zavrl objavil, da na volitvah ne bo kandidiral. Vedno sem ga spoštoval kot odprtega tekmeca. Če se v čem nisva strinjala, sva se o tem pogovorila bolj 'naglas' in bolj odprto. Bi pa prekinil govorice, da bova v teh volitvah sodelovala, saj ga niti nisem uvrstil v svojo ekipo,'' meni nekdanji generalni direktor Davčne uprave Republike Slovenije (DURS), ki naj bi v tem trenutku imel odkrito podporo izvršnih odborov MNZ Ljubljana in Nova Gorica, kar bi mu na volitvah prineslo sedem glasov. ''Res je, da naj bi jih imel Frajman že 22, a to predstavlja še večji izziv. Pri njegovem programu ne vidim nič novega. Iz njegove strani sem bil celo povabljen, da bi se pridružil projektu, a sem mu zatrdil, da raje umrem od lakote,'' je nekoliko v šali, nekoliko zares ovrednotil resnost samostojnega pristopa k vnovični kandidaturi za mesto predsednika NZS in preudarno ponovil, da se bo pravi volilni boj začel šele od četrtka naprej. Pri tem je trdno odločen, da z nobenim ne bo sklepal kompromisov, še manj pa dajal kakršne koli obljube. ''Vse to se ti lahko še kako hitro maščuje,'' je povedal. Volilna skupščina NZS bo na Brdu pri Kranju potekala 20. februarja.
Kakšni so predlogi?
V njegovem programu velja izpostaviti težnjo po novem volilnem sistemu (predsednika bi odslej volili klubi, ki bi jih odredil posamezni MNZ), zmanjšanju podpredsedniških mest (iz 5 na 3), novi shemi izvršnega odbora (pridodana naj bi bila predstavnika za mali in ženski nogomet), delo generalnega sekretarja naj bi v bodoče zajemalo manj funkcij, med njimi ne bi bilo več finančnega poslovanja, način registriranja igralcev bi potekal tudi preko interneta in MNZ, razbremeniti bi bilo potrebno število delegatov in ga povečati, združiti MNZ Lendava in MNZ Murska Sobota v skupno MNZ Pomurje, tako da bi bila vzhodni in zahodni del s tem izenačena (oba po štiri), reprezentančna oprema naj bi bila odslej v nacionalnih barvah in ne ''zeleno-bela'', zavarovanje reprezentantov bi dosegalo še višje zneske, nagrajevanje bi bilo določeno v skupnih pravilnikih, potrebno bi bilo podati še večjo pomoč navijačem, postaviti nov pravilnik v primeru finančnega propada klubov (da bi v primeru nujnega novega vodstva kluba preselili le dve ligi nižje), prva liga bi po njegovem mnenju morala šteti 12, dve drugi ligi 12 ter štiri tretje (regionalne) 12 klubov, sedež Združenja 1. SNL, ki bi prevzel tudi skrb na 2. SNL, bi se preselil na NZS, potrebno bi bilo povečati število sodnikov, državo vključiti v sofinanciranje mladinskega nogometa, s SPINS-om najti skupni jezik glede garancijskega sklada in še in še ...
Utrinki z novinarske konference: