24. 4. 2023,
22.48

1 leto

Thermometer Blue 0,04

Empoli Petar Stojanović Kai Cipot Salernitana Domen Črnigoj Jaka Bijol Sandi Lovrič Udinese Atalanta Roma Napoli Samir Handanović Inter AC Milan Juventus serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 24. 4. 2023, 22.48

1 leto

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 31. KROG

Napoli v sodnikovem dodatku do zmage na derbiju, Atalanta premagala Romo

Juventus Napoli | Napoli, ki je v četrtfinalu lige prvakov izpadel proti Milanu, je v derbiju kroga v sodnikovem dodatku premagal Juventus. | Foto Reuters

Nedeljski večer v serie A je bil rezerviran za derbi 31. kroga med Juventusom, ki je po vrnitvi 15 točk skočil na tretje mesto, in vodilnim Napolijem. V razburljivem zaključku obračuna sta Angel Di Maria in Dušan Vlahović zatresla mrežo Neapeljčanov, a nobenega od golov niso priznali. So se pa v 93. minuti razveselili navijači Napolija, za zmago je zadel Giacomo Raspadori. Vodilni Napoli ima sedem krogov pred koncem pred najbližjim zasledovalcem Laziem že 17 točk prednosti, Juventus zaostaja 19. Samir Handanović je ob današnji zmagi Interja s 3:0 na gostovanju pri Empoliju branil vso tekmo, zmagal je tudi Milan, z goloma Rafaela Leaa je z 2:0 premagal Lecce. Za konec kroga je Atalanta s 3:1 premagala Romo in četi Joseja Mourinha preprečila napredovanje po lestvici.

Erling Haaland Bayern München Manchester City
Sportal Daleč od presenečenj, znani vsi polfinalisti lige prvakov

Vrhovno italijansko športno sodišče je v tem tednu preklicalo kazen, ki jo je Italijanska nogometna zveza zaradi nedovoljenih prestopov dodelila torinskemu Juventusu. Torinskemu velikanu so tako vrnili 15 odvzetih točk, a za zdaj le začasno, Torinčani pa so s tem skočili na tretje mesto italijanskega prvenstva s 16 točkami zaostanka za vodilnim Napolijem.

Ekipi sta se zvečer v Torinu pomerili na derbiju kroga. Večji del tekme so imeli več od igre Neapeljčani, a v zaključku je zadevala stara dama. Najprej Angel Di Maria, nato Dušan Vlahović. A nobenega gola niso priznali. Je pa globoko v sodnikovem dodatku za zmago gostov in utrditev Napolija na prvem mestu s strelom med nogama Wojciecha Szczesnyja zadel rezervist Giacomo Raspadori.

Napoli ima 17 točk prednosti pred Laziem, 19 pred Juventusom, 22 pred Romo in Milanom ...

Samir Handanović si je z Interjem priboril zanesljivo zmago. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Samir Handanović si je z Interjem priboril zanesljivo zmago. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Po uvrstitvi v polfinale lige prvakov sta bila v nedeljo na delu tudi oba milanska velikana Inter in Milan. Oba sta zmagala. Klub Samirja Handanovića je na gostovanju pri Empoliju Petra Stojanovića slavil s 3:0 − Handanović je branil vseh 90 minut, Stojanović je poraz spremljal na klopi −, Milan pa je z goloma Rafaela Leaa premagal Lecce.

Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića je v nedeljo s 3:0 odpravil predzadnji Cremonese, legionarja sta igrala vso tekmo.

Torino ugnal Lazio

Na najbolj atraktivni sobotni tekmi je Torino na olimpijskem stadionu v Rimu osvojil vse tri točke proti favoriziranemu Laziu. Mož odločitve je bil srbski reprezentant Ivan Ilić, edini gol na tekmi je dosegel v 43. minuti po podaji Hrvata Nikole Vlašića. Razočaranje srbskega zvezdnika Sergeja Milinkovića Savića po domačem porazu Lazia proti Torinu. | Foto: Reuters Razočaranje srbskega zvezdnika Sergeja Milinkovića Savića po domačem porazu Lazia proti Torinu. Foto: Reuters

V uvodnem sobotnem dvoboju je Salernitana brez Domna Črnigoja, ki zaradi poškodbe mečne mišice ni kandidiral za srečanje, dočakala pomembno zmago v boju za obstanek. Sampdoria in Spezia sta se v Genovi razšla z 1:1. Oba naša nogometaša − vratar Martin Turk pri Sampdorii in Tio Cipot pri Spezii − sta tekmo spremljala na klopi za rezervne igralce. Gostitelji so povedli v 23. minuti, ko je zadel Argentinec Bruno Amione, izenačujoči gol za goste pa je dosegel Daniele Verde v 59. minuti.