• Messenger

Ibrišimovič dvakrat v polno

3

termometer

Slovenska članska futsal reprezentanca je na Malti v drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja skupine 7 za letošnje svetovno prvenstvo v Braziliji premagala Grčijo s 3:1 (2:1).

Za Slovenijo sta zadela Denis Ibrišimovič (2., 16.) in Benjamin Melink (40.). Slovenci so se s to zmago že prebili v dodatne kvalifikacije.

Slovenci so tokrat imeli še veliko več priložnosti kot proti Albancem na prvi tekmi. V drugem polčasu je moral grški vratar obraniti več kot 30 strelov, a tekma je bila vse do zadnjih minut zanimiva. Izbranci selektorja Andreja Dobovičnika so napadali, Grki pa so se z vsemi močmi branili. Kljub temu je Slovencem uspelo sprožiti veliko strelov proti grškim vratom, a ti večinoma niso našli cilja.

Na srečo Slovenije je že v drugi minuti zadel Ibrišimovič, ki je bil ključni mož pri napredovanju Slovenije v dodatne kvalifikacije, saj je bil natančen tudi v 16. minuti in s tem odločil dvoboj. Ob koncu je vse dvome o zmagovalcu razblinil Melink. Grško upanje je sicer v 10. minuti obudil Gaifilius.

Slovenski reprezentanti, ki so nosilci skupine, se bodo v nedeljo ob 20. uri pomerili še z domačini Maltežani. Že zdaj pa je jasno, da so Slovenci zmagovalci skupine in jih čakata še tekmi dodatnih kvalifikacij proti zmagovalcu ene od drugih devetih kvalifikacijskih skupin.