19. 8. 2015,
7.21

pokal Slovenije NK Celje NK Drava Ptuj NK Olimpija NK Olimpija FC Koper NK Rudar NK Maribor NK Maribor NK Zavrč NK Domžale

Sreda, 19. 8. 2015, 7.21

Dramatičen zaključek: Domžale z golom v 93. minuti v polfinale

Domžalčani so četrti polfinalisti pokala Slovenije. Do zmage v Kopru z 2:1, ki je pomenila napredovanje, so prišli v 93. minuti povratne četrtfinalne tekme.

V sredo zvečer so Koprčani v zaostali tekmi četrtfinala pokala gostili Domžale in branili prednost s prve tekme, v Domžalah so zmagali z 1:0. Že po treh minutah igre na Bonifiki so Domžalčani prišli do vodstva, z evrogolom je zanj poskrbel Matic Črnic, in izničili prednost Koprčanov. Takoj na začetku drugega dela igre je Koper po nespretnem posredovanju Mihe Blažica, ki je zabil avtogol, prišel do vodstva v skupnem seštevku. Dolgo časa je kazalo, da se bodo branilci naslova uvrstili med najboljše štiri, potem pa je v tretji minuti sodnikovega podaljška za Domžale zadel Benjamin Morel in poskrbel za veliko veselje gostov.

Prve polfinaliste pokalnega tekmovanja smo dobili že prejšnji teden. Državni prvak Maribor je pričakovano izločil velenjski Rudar, Zavrč je bil boljši od drugoligaša, Drave s Ptuja, največje presenečenje pa so pripravili finalisti iz pretekle sezone, Celjani, ki so izločili vodilnega prvoligaša Olimpijo.