FutureNet Maribor prvaki državno prvenstvo futsal Dobovec Pivovarna Kozel

Petek, 3. 5. 2019, 22.13

1. slovenska futsal liga, tretja tekma finala

Dobovec tretjič prvak 1. SFL, do naslova po kazenskih strelih

Dobovec | Foto nzs.si

Nogometaši Dobovca Pivovarne Kozla so prvaki 1. slovenske futsal lige za sezono 2018/19. Kozli so še tretjič v finalu premagali FutureNet Maribor, tokrat v gosteh po kazenskih strelih s 13:12. Prva in druga tekma sta se končali s 4:2 za Dobovec.

Matej Fideršek je v 11. minuti zadel za 1:0, za drugi domači gol je le nekaj sekund kasneje poskrbel Jeremy Bukovec. Veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je še v isti minuti znižal Denis Totošković. Kristijan Postružin je v 13. minuti poskrbel za izenačenje in zatem še za vodstvo Dobovca s 3:2.

Po dveh minutah drugega polčasa je za 3:3 zadel Fideršek. Miloš Stojković je domače v 23. minuti vrnil v vodstvo, Kristjan Čujec pa je v 24. minuti tekmo še enkrat postavil v začetno izhodišče. Čujec je bil avtor petega gola Dobovca in novega vodstva svoje ekipe. Domače je v igro vrnil Jaka Sovdat, ki je za 5:5 zadel v 35. minuti.

Sledili so kazenski streli, v sedmih serijah so bili strelci nezmotljivi. V osmi seriji pa se je v gol Dobovca postavil igralec Žiga Čeh in ubranil strel Bukovca. Za njim si je žogo na šest metrov nastavil Niko Cesarec in na veliko veselje soigralcev in navijačev zadel za tretjo prvenstveno zvezdico.

Dobovec je prvič v DP slavil v sezoni 2014/15, drugič v sezoni 2017/18. Maribor je ostal pri dveh naslovih (2015/16, 2016/17).