Ponedeljek, 21. 2. 2011, 19.32
9 let
Bo Real v sedmo uspešen?

Real se bo skušal že na prvi tekmi Lyonu, ki ga je v minuli sezoni ustavil na poti do sanj – finalne tekme na domačem Santiagu Bernabeu -, maščevati za grenko izkušnjo izpred leta dni. Jasno je, kdo je favorit. Vsaj na papirju. In navijači Madridčanov so prepričani, da zdaj, ko jih vodi Jose Mourinho, ki je z Interjem prav v Madridu lani osvojil naslov evropskega prvaka, Lyon ne more biti resen tekmec. Tudi zato, ker je v zadnjih enajstih tekmah, odkar se je končal skupinski del lige prvakov, zmagal le petkrat. A konec tedna je Lyon v francoskem prvenstvu pokazal dobro predstavo in premagal Nancy s 4:0 ter je še vedno v boju za prvenstveno lovoriko. Real je v španskem prvenstvu prav tako suvereno prišel do točk in zanimivo bo videti, kdo bo boljši tokrat. V središču pozornosti bo zagotovo Karim Benzema, nogometaš, ki je pred prihodom v špansko prestolnico gole kot po tekočem traku zabijal prav za Lyon. Na štadionu Gerland se je med strelce vpisoval pogosto. Se bo tudi tokrat?
Ronaldu grozi suspenz
Pri Lyonu je vprašljiv nastop argentinskega zvezdnika Lisandra Lopeza, ki ima težave s poškodbo, težave ima tudi vratar Hugo Lloris, zagotovo pa ne bo Edersona. Pri Madridčanih je že dlje časa poškodovan Argentinec Gonzalo Higuain, ki pa ga v zadnjem času dobro nadomešča Benzema. Kaznovanih nogometašev ni, bodo morali pa v primeru novih rumenih kartonov na povratni tekmi v Madridu čez dva tedna počivati Michel Bastos in Dejan Lovren pri Lyonu ter Raul Albiol in Cristiano Ronaldo pri Realu. Sicer pa sta se kluba doslej v ligi prvakov pomerila že šestkrat. Skupna statistika medsebojnih tekem je, zanimivo, močno na strani Francozov. V skupinskem delu sezone 2005/06 je Lyon doma zmagal kar s 3:0, medtem ko se je povratna tekma končala z remijem 1:1. V sezoni 2006/07 je Lyon doma zmagal z 2:0, na povratni tekmi pa je bilo 2:2. V minuli sezoni je Lyon v osmini finala doma zmagal z 1:0, tekma v Madridu pa se je končala z remijem 1:1 in Real se je moral posloviti od tekmovanja. Lyon je sicer v evropskih pokalih doma s španskimi nasprotniki odigral osem tekem. Štirikrat je zmagal, dvakrat remiziral in le dvakrat izgubil. Glasno opozorilo za Madridčane, torej.
Mourinho je naštudiral Lyon
Kaj pravijo v taborih obeh ekip? ''V minuli sezoni je Real nekoliko podcenil Lyon. Tokrat se to zagotovo ne bo ponovilo. Zavedamo se, da se bodo Madridčani skušali maščevati za izpad iz minule sezone. Zanimivo bo videti, kako se bo vse skupaj razpletlo. Zagotovo se obeta zelo dobra tekma. Igrali bomo proti odlični ekipi, ki ima odličnega trenerja. A mi verjamemo v svoje sposobnosti in v to, da lahko premagamo Madridčane. V nogometu je mogoče prav vse,'' pred tekmo pravi Yoann Gourcuff, ki je poleti v Lyon iz Bordeauxa prišel za 22 milijonov evrov, a doslej še ni pokazal tistega, kar so od njega pričakovali navijači. Morda bodo njegovo eksplozijo dočakali prav proti Realu. O Lyonu ima pri Madridčanih zagotovo največ informacij trener Mourinho, ki že, odkar je njegovemu klubu žreb namenil francosko ekipo, podrobno analizira nasprotnika. ''Že nekaj časa skušam pridobiti kar se da veliko informacij o Lyonu. Zbral sem veliko informacij in vem, kako se bo potrebno nasprotniku postaviti po robu. Bo pa seveda odločalo igrišče. Sem samozavesten in verjamem, da bomo pokazali tisto, kar se od nas pričakuje. Real že dolgo ni bil v četrtfinalu lige prvakov, nazadnje mu je to preprečil prav Lyon, zato nam zdaj enostavno mora uspeti,'' je optimističen portugalski strokovnjak, ki ima z Lyonom dobre izkušnje. Doslej ga je v prejšnjih klubih, ki jih je vodil, že nekajkrat premagal.