7. 11. 2012,
23.24

Sreda, 7. 11. 2012, 23.24

Bayern ponižal Lille, Bate nemočen na Mestalli

Skupina F je na dveh tekmah postregla s kar 13 zadetki. Bayern jih je francoskemu Lillu zabil pol ducata. Valencii je zanesljivo domačo zmago zagotovil vroči Sofiane Feghouli.

Bayern : Lille 6:1 (5:0)

Goliado na Allianz Areni je napovedal zgoden zadetek Bastiana Schweinsteigerja, ki je mrežo Lilla zatresel že v peti minuti. Strelski pohod Bavarcev je nadaljeval Claudio Pizarro, ki je tokrat pri Münchenčanih zamenjal obolelega Maria Mandžukića. Sledil je zadetek Arjena Robbna, do konca prvega polčasa pa je še dvakrat udaril Pizarro, ki je že postavil končni izid prvega polčasa - 5:0. Perujcu je tri zadetke uspelo doseči v 15 minutah, kar pomeni, da je to tretji najhitrejši "hat-trick" v zgodovini lige prvakov. V drugem delu je Bayern zadel le enkrat, med strelce se je vpisal mladi Toni Kroos, častni zadetek je za goste zabil Salamon Kalou. Tekma v Münchnu je bila tudi tekma, na kateri je v celotnem 4. krogu lige prvakov padlo največ zadetkov.

Valencia : Bate 4:2 (2:0)

Pred drugo tekmo med Valencio in Bate-jem so bili veliki favoriti Španci, ki so zmagali že tekmo v Minsku (3:0). Vlogo favorita so tudi upravičili in zmagali s 4:2. V razmaku treh minut sta v prvem polčasu takorekoč obračun že odločila Jonas in Roberto Soldado. Takoj na začetku drugega polčasa je vodstvo domačinov povišal še Sofiane Feghouli, nato pa sta sledila dva zadetka gostov. Za belorusko moštvo sta zadela Renan Bressan in Dmitri Mozolevski, tri minute po znižanju na 3:2, pa je znova udaril junak srečanja Feghouli in postavil končni izid.

Kaj pravi lestvica? Valencia z devetimi točkami vodi pred Bayernom, ki ima enako število točk, pri šestih je ostal BATE, Lille je zacementiran na dnu z ničlo.