4. 9. 2022,
19.26

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,27

Darwin Nunez Erik Ten Hag Antony Arsenal Manchester United Manchester City Liverpool Everton angleško prvenstvo Premier League

Nedelja, 4. 9. 2022, 19.26

Angleško prvenstvo, 6. krog

Antony debitiral z golom in vragi so premagali vodilni Arsenal

Manchester United Antony | Antony je zadel že na debiju za Manchester United. | Foto Guliver Image

Antony je zadel že na debiju za Manchester United.

Šesti krog angleške premier lige se je začel z mestnim derbijem med Evertonom in Liverpoolom, ki se je razpletel brez golov in končal z odmevno zmago Manchestra Uniteda s 3:1 proti Arsenalu. Manchester City je gostoval pri Aston Vili, bilo je 1:1, je pa Erling Haaland dosegel že svoj deseti gol.

Jadon Sancho, Manchester United
Sportal Man United z Ronaldom zmagal pri Leicester Cityju, rapsodija Haalanda

V derbiju je Manchester United s 3:1 premagal Arsenal, ki je bil pred tekmo s polnim izkupičkom 15 točk vodilni. Cristiano Ronaldo je tekmo začel na klopi, novinec pri Unitedu, Brazilec Antony, ki je v četrtek na Old Trafford prišel iz Ajaxa, pa je začel v prvi postavi in zabil za vodstvo 1:0. Za izenačenje je zadel Bukayo Saka. A je v drugem polčasu zmago rdečih vragov z dvema goloma priboril Marcus Rashford. Kljub porazu pa je Arsenal zadržal prvo mesto, pred Manchester Cityjem ima točko prednosti.

Nov spodrsljaj Liverpoola, Haaland zadel že desetič

Everton in Liverpool sta odigrala že 292. Merseyside derbi v zgodovini. Favoriti so bili rdeči, ki so na zadnjih dveh tekmah dosegli kar 11 zadetkov, tokrat pa so na Goodison Parku streljali s slepimi naboji. Dvoboj se je končal brez zadetkov, gostitelji, ki v tej sezoni sploh še niso zmagali in se tako spogledujejo še z eno sezono, v kateri bi se lahko krčevito potegovali za obstanek, pa so se razveselili dragocene točke (0:0). Brazilec Arthur Melo, ki je zadnji dan prestopnega roka okrepil Liverpool, je dvoboj spremljal s klopi in ni dočakal priložnosti za krstni nastop v rdečem dresu.

Everton in Liverpool sta poskrbela za uverturo kroga, v kateri sta obe mreži mirovali. | Foto: Reuters Everton in Liverpool sta poskrbela za uverturo kroga, v kateri sta obe mreži mirovali. Foto: Reuters Branilci naslova iz Manchestra so zapravili priložnost, da se zavihtijo na vrh lestvice. Izbranci gostujočega trenerja Pepa Guardiole so povedli v 50. minuti, ko je zadel Norvežan Erling Haaland. Robustni napadalec, ki je letos prišel iz nemškega Dortmunda, je zabil že deseti gol v najimenitnejšem angleškem ligaškem tekmovanju in je na vrhu lestvice, izenačujoči gol pa je v 74. minuti zabil Jamajčan Leon Bailey.

Tottenham je v mestnem dvoboju premagal Fulham z 2:1. Za zasedbo iz severnega dela Londona sta zadela Danec Pierre-Emile Hojbjerg in Harry Kane, za gostujoči iz zahodnega dela pa srbski "stroj za gole" Aleksandar Mitrović, s šestimi goli trenutno drugi strelec v premier ligi.