Liga NBA, 28. februar

Ko je bil Dragić na parketu, je bilo vse drugače. Kakšna predstava Hardna … #video

1

Goran Dragić | Goran Dragić je bil razpoložen tudi proti Houston Rockets, a je moral tokrat priznati premoč. | Foto Getty Images

Po veliki zmagi nad Golden State Warriors so košarkarji Miami Heat dan pozneje izgubili proti Houston Rockets. Spet so odigrali tesno končnico, potem ko so vodili že za 21 točk, a tokrat sreča ni bila na njihovi strani. Goran Dragić se je drugič zapored izkazal, a spremljal neverjetno predstavo Jamesa Hardna, ki je bil le streljaj od osebnega strelskega rekorda.

Kar 58 točk je dosegel James Harden proti Miami Heat in bil ključni mož, da je Houston dosegel zmago. Zadel je vseh 18 prostih metov, iz igre metal 16/32, od tega zadel osem trojk iz 18 poskusov. Za osebnim rekordom je zaostal za vsega tri točke. Pred dobrim mesecem je namreč New York Knicks natresel kar 61 točk.

"Po tekmi smo dobili statistiko in videl sem, da je dosegle 58 točk. Vsi smo se spraševali: 'Toliko točk je dosegel?' Sploh nismo vedeli, da jih je zadel toliko. To je ogromno točk. Neverjeten je bil," je o predstavi soigralca dejal Austin Rivers.

Predstava Jamesa Hardna: 58 točk, 10 asistenc, 7 skokov, 4 ukr. žoge.

Dragić spet razpoložen

A v zaključku tekme je bil Chris Paul tisti, ki je držal Houston Rockets nad površjem. Ob koncu je zbral šest točk in 46 sekund pred koncem popeljal Rakete do vodstva s 121:118. Justin Winslow se je znašel na črti za proste mete, a zgrešil oba, nato pa je Dion Waiters 8,2 sekunde pred zadnjim zvokom sirene poskušal še s trojko, a bil neuspešen in zmaga je ostala v Houstonu.

Gorana Dragića v zaključku ni bilo na parketu, je pa tokrat igral še nekaj minut več kot na preteklih tekmah, odkar se je vrnil po operaciji kolena. To je bil njegov četrti obračun. Na prejšnjem je postavil rekord Miamija, potem ko je prišel s klopi in v eni četrtini dosegel 20 od skupno 27 točk.

Tudi tokrat je bil zelo učinkovit. V njegovih statističnih kolonah je pisalo 21 točk (met za 3 3/6, za 2 2/6, prosti meti 8/8), pet skokov, pet asistenc, na parketu pa je prebil 25 minut. In ko je bil Gogi na igrišču, je bilo za Miami vse drugače, saj je moštvo s Floride v tistem obdobju pridobilo 15 točk v primerjavi s Houstonom.

Predstava Gorana Dragića

Miami zapravil 21 točk

Sicer pa je Miami zapravil lepo priložnost, da bi vknjižil novo zmago. V tretji četrtini je četa Erica Spoelstre vodila že za 21 točk (82:61), ob začetku zadnje četrtine je naskok še znašal deset točk. A vse bolj ko se je približeval konec, vse bolj so bili vroči domači košarkarji. Po trojki Dragića šest minut pred koncem je bila razlika še vedno deset točk, nato pa je gostujoča barka izgubila veter v jadra.

Miami je s porazom zdaj od končnice oddaljen dve zmagi, Houston pa je suvereno na poti v izločilne boje lige NBA.

Dragić bo spet aktiven v noči na nedeljo, ko v Miami prihajajo Brooklyn Nets. Luka Dončić, ki je ta teden praznoval 20. rojstni dan, bo prav tako v noči na nedeljo gostil Memphis Grizzlies.