28. 1. 2008,
7.54

Ponedeljek, 28. 1. 2008, 7.54

Udrih zmagal, Vujačič in Nachbar izgubila

V profesionalni košarkarski ligi NBA je Sacramento Kings (Beno Udrih) zmagal, medtem ko sta Los Angeles Lakers (Saša Vujačič) in New Jersey Nets (Boštjan Nachbar) izgubila.

Poslastica večera v ligi NBA je bila tekma med Orlandom in Bostonom, ki so jo dobili prvi zahvaljujoč trojki Turka Heda Turkogluja v zadnji sekundi. Priložnost so dobili tudi trije slovenski igralci. Boštjan Nachbar je igral le šest sekund, Beno Udrih je v 19 minutah dosegel deset točk, Saša Vujačič pa je v 19 minutah zbral osem točk.

Boston, vodilna ekipa lige, je prvič v sezoni nastopil brez prvega zvezdnika Kevina Garnetta (težave s hrbtom) in po zaostanku 16 točk v drugem polčasu za las ostal brez nove zmage. Potem ko je Ray Allen s trojko 14 sekund pred koncem izenačil rezultat na 93, je Turkoglu vzel žogo v roke in jo izpustil šele ob zvoku sirene. Njegov met z osmih metrov je končal v obroču. "Načrt je bil, da izsilim osebno napako, toda obramba Bostona me je zaustavila ob prodoru pod koš. Zato sem stopil dva koraka nazaj in vrgel. Vesel sem, da je žoga končala v košu," je po tekmi povedal Turkoglu, ki je bil s 27 točkami tudi najboljši strelec tekme.

Podobno tesno je bilo tudi v Los Angelesu, kjer je gostoval Cleveland z najboljšim strelcem lige LeBronom Jamesom. Prvi zvezdnik lige je dosegel 41 točk, od tega 14 v zadnjih dvanajstih minutah, vključno z dvema prostima metom sedem sekund pred zaključkom, ki sta Clevelandu zagotovila tri točke naskoka. V zadnjem napadu, v katerem bi lahko domačini izsilili podaljšek, sta Luke Walton in Kobe Bryant (33 točk, 12 skokov) zgrešila poskusa za tri točke.

Tudi na ostalih prizoriščih so zmagovalce na koncu odločale malenkosti in delčki sekunde. New Jersey je s tremi točkami razlike izgubil v Minnesoti, Portland je na domačem parketu premagal Atlanto s 94:93, Sacramento je bil v gosteh boljši od Seattla s 103:101, Golden State je ugnal New York s 106:104, tekma med Milwaukeejem in Washingtonom pa se je končala po podaljšku.

Portland je zmagoviti koš dosegel 2,3 sekunde pred zaključkom in tako prav ob koncu izpeljal preobrat, pred katerim je imela Atlanta že 19 točk naskoka. Junak večera je bil Brandon Roy s 24 točkami in odločilnim prostim metom.

Tudi v Minneapolisu je zmagovalca odločil najboljši strelec tekme. Al Jefferson je dosegel rekord kariere s 40 točkami in 19 skoki, ob tem pa je dobrih enajst sekund pred koncem zadel še dva prosta meta, ki sta podaljšala niz porazov New Jerseyja na devet tekem. Richard Jefferson je dosegel 35 točk, Vince Carter pa 25.

Drugače je bilo v Milwaukeeju, kjer je gostujoči igralec Caron Butler dosegel rekord kariere 40 točk, vendar pa ni mogel preprečiti poraza Washingtona, ki je sicer v zadnjih 92 sekundah rednega dela izničil kar 11 točk prednosti domačinov. V podaljšku so odločilno vlogo odigrali Mo Williams (25 točk), Charlie Bell (22 točk) in Andrew Bogut (18 točk, 15 skokov).

Sacramento je podaljšal niz porazov Seattla na 14, česar v klubu ne pomnijo od njegove ustanovitve. Tokrat so bili Nadzvočni blizu prve zmage v letu 2008, vendar je Kevin Martin želel drugače in v zadnji minuti s petimi točkami poskrbel za novo razočaranje v vrstah tekmeca. Pri Sacramentu je kar sedem igralcev doseglo deset ali več točk, med njimi tudi Beno Udrih, ki je iz igre metal 3:8, proste mete 3:4, v statistiko pa je vpisal še po en skok, podajo ter izgubljeno žogo.

Liga NBA, 27. januar

Chicago Bulls : Phoenix Suns 77:88 Hinrich 31, Thomas 10 in 11 skokov; Stoudemire 24, Marion 15 in 11 skokov

Orlando Magic : Boston Celtics 96:93 Turkoglu 27, Howard 18 in 16 skokov; Pierce 24, Allen 17

Los Angeles Lakers : Clevland Cavaliers 95:98 Bryant 33 in 12 skokov, Odom 14, Vujačič 9; James 41, Ilgauskas 16 in 11 skokov

Milwakuee Bucks : Washington Wizards 105:102 Williams 25, Bell 22; Butler 40, Jamison 21

Portland Trail Blazers : Atlanta Hawks 94:93 Roy 24, Albridge 16; Johnson 19, Smith in Williams 17

Dallas Mavericks : Denver Nuggets 90:85 Nowitzki 32 in 11 skokov, Howard 20; Iverson 23, Carter 20

Minnesota Timberwolves : New Jersey Nets 98:95 Jefferson 40 in 19 skokov; McCants 16; Jefferson 35, Carter 25, Nachbar 0

Houston Rockets : Utah Jazz 89:97 McGrady 21, Scola 18; Kirilenko, Williams in Korver 17

Golden State Warriors : New York Knicks 106:104 Jackson 25, Ellis 24; Robinson 22, Crawford 21

Seattle Supersonics : Sacramento Kings 101:103 Durant 19, Szczerbiak 16; Martin 26, Bibby in Miller 13, Udrih 10, 1 skok, 1 podaja