10.22

Sobota, 29. 12. 2007, 10.22

Toronto brez Nesterovića slavil v San Antoniu

V noči na soboto je bilo v severnoameriški košarkarski ligi NBA odigranih kar nekaj zanimivih tekem. Toronto je brez Radoslava Nesterovića slavil pri San Antoniu.

Na delu so bili tudi preostali slovenski košarkarji, zmage pa sta se veselila Boštjan Nachbar in Saša Vujačić, dobra igra Bena Udriha pa ni zadostovala za zmago Sacramenta.

Na drugih tekmah so bili doseženi naslednji izidi: Charlotte - New Orleans 85:99, Miami - Orlando 114:121 (podaljšek), Memphis - Houston 83:103, Chicago - Milwaukee 103:99, Phoenix - Los Angeles Clippers 94:88, Portland - Minnesota 109:98 in Golden State - Denver 120:124.

Philadelphia je na zadnjih enajstih tekmah dosegla osem zmag, v kalifornijski prestolnici pa je odpor Sacramenta zlomila šele v zadnji četrtini. Največ zaslug za zmago ima Samuel Dalembert, ki je dosegel 19 točk, 11 skokov in štiri blokade. V domači ekipi je imel pomembno vlogo Udrih, a njegov učinek ni zadostoval za zmago. V East Rutherfordu, kjer domuje Nachbarjev New Jersey, so blesteli Richard Jefferson, Vince Carter in Jason Kidd. Prvi je dosegel 26 točk, drugi 24, tretjega pa sta le dva skoka ločila do trojnega dvojčka. Kidd je na koncu zbral 20 točk, 12 podaj in osem skokov.

Phil Jackson ujel Reda Auerbacha

Manj razburljivo je bilo v največjem kalifornijskem mestu Los Angelesu, kjer so Jezerniki prepričljivo ugnali Utah. Tekma je bila praznično obarvana, saj je domači strateg Phil Jackson ujel legendarnega trenerja Bostona Reda Auerbacha na lestvici zmag v rednem delu sezone, že v nedeljo pa ga bo lahko prehitel, saj v Staples Center prihaja veliki tekmec iz Massachusettsa. Kaže omeniti, da je Jackson kar devetkrat popeljal svoje ekipe do končnega zmagoslavja v NBA (šestkrat Chicago in trikrat Los Angeles Lakers).

Detroit - na zadnjih šestnajstih tekmah je dosegel štirinajst zmag - še naprej melje tekmece, tokrat je na domačem parketu ugnal Indiano. Richard Hamilton je bil s 23 točkami in devetimi podajami najmočnejši člen v domači zasedbi, Brezec pa je imel v dobrih sedmih minutah na igrišču v Auburn Hillsu le vlogo stranskega igralca. Toronto je dosegel odmevno zmago v San Antoniu, nekdanjega igralca teksaškega moštva Nesteroviča pa ni bilo v kanadski ekipi. Blestel je Jason Kapono, ki je v zadnji četrtini dosegel 10 od skupno 15 točk.

V Miamiju je Dwyane Wade postavil osebni strelski rekord, njegovih 48 točk pa ni bilo dovolj za zmago v lokalnem derbiju z Orlandom, ki si je zmago priboril v podaljšku. Trener Jim Boylan je dobro začel svoje trenersko poslanstvo na klopi Chicaga, saj so njegovi varovanci premagali Milwaukee. Mož odločitve je bil Ben Gordon, ki je v zadnji četrtini dosegel 19 od skupno 31 točk. Phoenix je prvič v tej sezoni slavil z manj kot 100 doseženimi točkami, njegova žrtev pa je bil Los Angeles Clippers. Blestel je Amare Stoudamire z 28 točkami in izvrstnim odstotkom meta - 12:15.

Liga NBA, 28. december

New Jersey Nets : Washington Wizards 109:106 Jefferson 26, Carter 24, Kidd 20, 8 sk. in 12 podaj, Nachbar 12 točk, 3 ukr. žoge, 2 sk. in 2 podaji v 29 minutah; Butler 28, Jamison 27

Sacramento Kings : Philadelphia 76-ers 80:92 Salmons 22, Udrih 19, 5 sk. in 6 podaj v 38 minutah; Dalembert 19 in 11 sk., Miller 18

San Antonio Spurs : Toronto Raptors 73:83 Finley 20, Duncan 16, 12 sk.; Kapono 15, Calderon 14, Nesterovič ni igral

Los Angeles Lakers : Utah Jazz 123:109 Bryant 31, Odom 17, Vujačič 6, 1 skok in podaja v 12 minutah; Boozer 20 in 11 sk., Miles 18

Detroit Pistons : Indiana Pacers 114:101 Hamilton 23, Prince 15, Brezec brez točke v 7 minutah; O'Neal 25, Murphy 12

Charlotte Bobcats : New Orleans Hornets 85:99 Richardon 25, Mohammed 15 in 14 sk.; West 20, Paul (11 podaj) in Chandler (17 sk.) po 17

Miami Heat : Orlando Magic 114:121 * Wade 48, 7 sk. in 11 podaj, Davis in Haslem po 17; Howard 29 in 21 sk., Turkoglu 22, Lewis 17

Memphis Grizzlies : Houston Rockets 83:103 Gasol 23; Ming (12 sk.) in Scola po 22, Battier 18

Chicago Bulls : Milwaukee Bucks 103:99 Gordon 31, Deng 28 in 10 sk.; Redd 34, Bogut 15, William 15 podaj

Phoenix Suns : Los Angeles Clippers 94:88 Stoudemire 28 in 10 sk., Hill 20; Kaman 22 in 20 sk., Cassell 21

Portland Trail Blazers : Minnesota Timberwolves 109:98 Roy 22, Aldridge 21; Jefferson 22, McCants 21

Golden State Warriors : Denver Nuggets 120:124 Jackson 32, Davis 29 in 13 podaj; Iverson 39, Anthony 30, Camby 16 sk.