Beno Udrih gleženj Goran Dragić Goran Dragić Saša Vujačić

Torek, 13. 10. 2015, 7.41

Smola za Udriha in njegov gleženj (video)

Zaradi težav z gležnjem in operacije, ki je sledila, Beno Udrih letos ni mogel nastopiti za slovensko reprezentanco. Zdaj si ga je spet poškodoval. Koliko časa bo odsoten, še ni znano.

Memphis Grizzlies so gostovali pri finalistih pretekle sezone lige NBA Cleveland Cavaliers in zmagali z 91:81. A slovenski košarkar Beno Udrih konca tekme na parketu ni dočakal.

V prvi četrtini si je namreč pri rezultatu s 26:23 poškodoval gleženj. Neprijeten trenutek se je zgodil ob metu na koš. Branilec Memphisa je nato nerodno pristal na tla in si ob tem poškodoval gleženj.

Prav zaradi operacije gležnja je Beno prekrižal načrte za letošnje reprezentančno poletje in se posvetil rehabilitaciji, zdaj pa mu je poškodba spet ponagajala. Kdaj se bo spet vrnil v pogon, čez lužo še ne govorijo.

Ponoči sta bila na pripravljalnih tekmah pred začetkom lige NBA aktivna še dva slovenska košarkarja. Goran Dragić je z Miami Heat pred domačimi navijači premagal San Antonio (97:94) in v 24 minutah igre prispeval pet točk (met za tri točke 0/2, met za dve točki 2/5, prosti meti 1/2), tri skoke in podaje.

Zmage se je veselil tudi Saša Vujačić, ki je zasidran v prvo peterko New York Knicks. Ti so s 94:88 preskočili Philadelphio. Vujačić je igral 21 minut, v tem času pa dosegel osem točk (met za tri točke 0/4, met za dve točki 3/9, prosti meti 2/2).