31. 1. 2009,
22.20

Sobota, 31. 1. 2009, 22.20

Oslabljeni 'Krkaši' brez možnosti za zmago

Košarkarji Krke so v 20. krogu lige NLB izgubili z Zadrom z 62:78 (18:21, 32:41, 50:62).

Brez Simona Petrova in z rekonvalescentom Davorjem Marcelićem so bili Novomeščani že pred tekmo v močno podrejenem položaju, ko pa si je v šesti minuti levi gleženj poškodoval še Smiljan Pavič (okreval bo približno deset dni), so bile njihove možnosti za presenečenje praktično nične. Krka tako ostaja pri sedmih zmagah, trinajsti poraz pa je njen drugi v zadnjih petih tekmah.

Zadar je nastopil visoko motiviran, saj lovi uvrstitev na zaključni turnir, hkrati pa s Cibono bije bitko za nastop v evroligi v prihodnji sezoni. Tako Dalmatinci niso ničesar prepustili naključju in zanesljivo zabeležili pričakovan par točk. Večji del naloge so opravili na štartu drugega polčasa, ko so prednost devetih točk ob odmoru podvojili na 50:32. Domačini so zaostanek sicer nekoliko znižali (48:56), toda razlika v kakovosti je bila tolikšna, da je bil končni razplet v korist Zadra neizbežen.

Krka bo v naslednjem krogu (7. 2.) gostovala v Splitu.