23. 1. 2010,
20.02

Sobota, 23. 1. 2010, 20.02

Oslabljeni Helios lahek plen za FMP

Močno oslabljeni Helios je bil v 18. krogu lige NLB lahek plen za igralce FMP, ki podobno kot Domžalčani zasedajo mesta na dnu razpredelnice.

Močno oslabljeni Helios je bil lahek plen za igralce FMP, ki podobno kot Domžalčani zasedajo mesta na dnu razpredelnice lige NLB. Helios je tako doživel tretji zaporedni poraz in devetega v zadnjih desetih nastopih v jadranski konkurenci.

Brez prvega strelca Dejana Delića ter ob izostanku Žige Zagorca ter Domna Lorbka so bili Domžalčani že vnaprej obsojeni na neuspeh na gostovanju v predmestju Beograda. Začetek tekme je to le še potrdil. Le en dosežen koš v prvih petih minutah ter sila slaba obramba, ki je domačinom dovolila kar 17 točk, je Helios hitro pripeljala v izgubljen položaj. In čeprav so nato zaigrali bolj hrabro in se ob zaključku prvega polčasa približala na pet točk zaostanka (40:35), so drugi del znova začeli katastrofalno slabo. V petih minutah so dosegli dve točki, v vsej tretji četrtini samo sedem, in tako po 30 minutah igre zaostajali že za 20 točk.

Helios bo v naslednjem krogu gostoval pri Hemofarmu, nato se bo doma pomeril z Zadrom, 13. februarja pa ga čaka tekme sezone, saj bo gostoval pri zadnjeuvrščeni Bosni, s katero že vso sezono bije boj za obstanek v ligi NLB.