Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
24. 4. 2009,
22.33

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 24. 4. 2009, 22.33

9 let, 2 meseca

Olimpija in Helios za vrh

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
V desetem krogu košarkarske lige za prvaka bodo vse oči uprte v Tivoli, kjer se bosta pomerila Union Olimpija in Helios. Tako Jure Zdovc kot Rado Trifunovič se zavedata pomembnosti dvoboja.

Zlatorog – Hopsi, sobota 19.00

Še pred tednom dni nazaj bi rekli, da bo dvoboj med Zlatorogom in Hopsi izjemno razburljiv, vendar so tokrat občutni favoriti Laščani, saj so Polzelani brez Shawna Kinga povsem drugačno moštvo. "Pred nami je mogoče celo najbolj pomembna tekma v tej sezoni, saj bo zmaga proti Krki pravo vrednost dobila šele z uspehom proti Hopsom," pred sosedskim obračunom pravi trener Zlatoroga Aleš Pipan, ki skupaj s soigralci lovijo vlak za polfinale.

Luka Koper – Krka, sobota 19.30

Primorci so v tej sezoni že grenili življenje Novomeščanom, potem ko so se dobro upirali na gostovanju na Dolenjskem. Izbranci Ivana Sunare so šele v zadnji četrtini strli odpor košarkarjev Luke Kopra. Slednji bodo imeli tudi tokrat lepo priložnost za podvig, saj bo Krka igrala kar brez štirih igralcev iz prve peterke. "Klub temu da so poškodovani nekateri člani iz prve peterke, bomo morali odigrati tekmo s polno paro. Želimo si zmagati, a se zavedamo, da ne bo lahko. Pred nami je izredno pomembna naloga," s težkim srcem razlaga Sunara.

Union Olimpija – Helios, sobota 20.00

Derbi tega kroga pa bo v Tivoliju, kjer bodo lahko gledalci spremljali dvoboj tekmecev za zadnji dve slovenski kroni. Domžalčani so v tej sezoni že zagodli Ljubljančanom v prestolnici, tokrat pa se zdi, da so košarkarji Uniona Olimpije v boljši formi. A derbi je le derbi, kar se zavedata tudi oba trenerja. Obe ekipi sta trenutno na prvem mestu s po osmimi zmagami in enim porazom, po tem krogu pa na vrhu ne bo več prostora za obe moštvi. "Tekma je zelo pomembna. Igramo v dobri formi, zato pričakujem dobro košarko tudi na tej tekmi. Sicer razlik med tekmami ne delam. Če hočeš biti prvi, moraš pač dobiti praktično vse tekme. Zdravstveno stanje je znano. Zdravi so vsi, razen Mirze Begića, ki bo še počival zaradi poškodbe gležnja. V tem ne smemo videti nikakršne ovire," pravi Jure Zdovc, medtem ko je Rado Trifunovič dejal sledeče: "Pred nami je zanimiva tekma lige za prvaka, saj imata obe ekipi isti cilj. Moja ekipa bo naredila vse, da bo na srečanju z Union Olimpijo uspešnejša. Igralci se zavedajo pomembnosti naloge, ki jih čaka v dvorani Tivoli."

Ne spreglejte